Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Як отримати фінансову підтримку енергоефективності?

Існує кілька шляхів отримання фінансування заходів з енергоефективності

  • У деяких містах України, в тому числі і в Києві, з 2015 року діє Програма відшкодування частини кредитних коштів, отриманих ОСББ та ЖБК на впровадження заходів із енергозбереження, реконструкції і модернізації багатоквартирних будинків. Вона передбачає відшкодування за рахунок міського бюджету частини суми кредитних коштів отриманих ОСББ та ЖБК у банках на впровадження заходів із енергозбереження.
  • Крім того, можна скористатися державною програмою, яка діє в Україні від 2015 року. Вона передбачає компенсацію вартості енергоефективного обладнання/матеріалів для проведення утеплення індивідуальних житлових будинків та ОСББ.
  • У партнерстві з державною програмою Держенергоефективності кредитування на вигідних умовах надають державні банки.
  • Порядок відшкодування частини кредитів, що надаються ОСББ та ЖБК за рахунок коштів бюджету міста Києва, встановлено рішенням Київської міської ради від 07.07.2016 № 565/565.

Дізнайтесь більше про затвердження Комплексної цільової програми підвищення енергоефективності та розвитку житлово-комунальної інфраструктури міста Києва на 2016 – 2020 роки. З державною програмою та дією теплих кредитів можна ознайомитись на сайті Агенства з енергоефективності та енергозбереження.

6 жовтня 2016 року відновлено дію найбільш популярного серед населення напрямку Урядової програми з енергоефективності – придбання енергоефективних матеріалів та обладнання з частковим відшкодуванням залучених кредитних коштів. Особи, які візьмуть участь у програмі, щоб утеплити власне житло, замінити вікна на енергоощадні, встановити вузли обліку, модернізувати освітлення тощо, отримають від держави безповоротну фінансову допомогу у розмірі 35% від суми залучених кредитних коштів.

Така компенсація надаватиметься і тим, хто отримує субсидії на оплату житлово-комунальних послуг. Водночас, умови участі ОСББ та ЖБК в Урядовій програмі з енергоефективності залишаються без змін. Їм належить 40%-ве відшкодування витрат на утеплення багатоповерхівки. Якщо до складу ОСББ входять субсидіанти, то сума відшкодування більша – у межах від 40% до 70%.

Щодо енергоефективності в Києві можете ознайомитись з інформацією на сайті MERP.

Питання участі у конкурсі проектів з реалізації енергоефективних заходів у житлових будинках міста Києва, в яких створені ОСББ та ЖБК, регламентовано рішенням Київської міської ради від 26.12.2014 № 865/865 (зі змінами), де передбачено співфінансування за рахунок міського бюджету та власних коштів ОСББ та ЖБК у пропорції 70/30.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]