Версія для людей із вадами зору

Інструкція з правил безпечного користування газовими приладами в квартирах

Телефон Контактного центру АГ «Київгаз» - 495-04-04

Загальні правила експлуатації газових приладів у квартирах

Користування газовим обладнанням при додержанні правил та інструкцій безпечно, дешево, зручно.

Неправильна експлуатація газових приладів та поганий догляд за ними можуть привести не тільки до вибухів і пожеж, а й до смертельних отруєнь.

Відповідальними за збереження та справний стан газового обладнання с організації, на балансі яких воно знаходиться, а в будинках і квартирах на правах особистої власності - їх власники.

Відповідальність за безпечне користування побутовими газовими приладами та апаратами і додержання їх в належному технічному стані в будинках і квартирах несуть особи, які безпосередньо користуються газом.

ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОГО КОРИСТУВАННЯ ГАЗОВИМИ ПРИЛАДАМИ НАСТУПНІ:

При появі запаху газу негайно припиніть користування газовими приладами, перекрийте крани пальників газової апаратури та на опусках перед нею, відкрийте кватирки (вікна, фрамуги, тощо) для провітрювання приміщення, не запалюйте вогонь, не вмикайте і не вимикайте електроприлади, не користуйтеся електродзвінками, викличте слюсаря філії газового господарства за тел. Контактного центру - 495-04-04 або аварійну службу газу за телефоном 104.

Перед користуванням газовими приладами неодмінно провентилюйте приміщення.

Перевіряйте тягу до включення та підчас роботи газових приладів з відведенням продуктів згорання газу в димоходи.

При відсутності або слабкій тязі в димоході не користуйтеся газовими приладами - це смертельно небезпечно. Подальше користування тазом можливе тільки після перевірки димоходів працівниками спеціалізованих організацій.

При закритому крані ручка крану повинна знаходитися впоперек труби, а при відкритому крані - ручка встановлюється уздовж труби.

Не відкривайте кран на газовому приладі, не маючи в руках запаленого сірника, заздалегідь піднесеного до пальника приладу. Перед запаленням сірника (запальнички, тощо) переконайтеся, шо всі крани на приладах і перед ними закриті.

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

залишати без догляду працюючі газові прилади;

самовільно проводити газифікацію квартир, будинків, тощо, перестановку, заміну, відключення старих і підключення нових газових приладів, ремонт газового обладнання і газопроводів;

допускати до користування газовими приладами дітей дошкільного віку, а також осіб, не контролюючих свої дії, і тих, хто не пройшов інструктаж на підприємстві газового господарства;

ставити на плити виварки та інший посуд з широким дном без високих конфорок чи підставок;

використовувати для сну і відпочинку кухні та інші приміщення, де встановлені газові прилади;

обігрівати приміщення та сушити білизну за допомогою газових плит, а також прив'язувати до газопроводів і лічильників мотузки.

В газифікованих приміщеннях вентиляційні канали повинні бути постійно відкриті, а при користуванні газовими приладами необхідно відчиняти кватирки.

По закінченні користування газом закривайте крани на газових приладах і перед ними.

До всіх газових приладів і газопроводу має бути вільний доступ.

Не допускати заливання працюючих пальників.

При всіх пошкодженнях газового обладнання або неправильному горінні газу дзвоніть в філію експлуатації газового господарства вашого району.

Не дозволяйте ремонтувати тазові прилади стороннім особам.

Особи, які користуються побутовими газовими приладами, зобов'язані допускати в квартири робітників підприємства газового господарства після пред'явлення ними службових посвідчень для огляду і ремонту газопроводів і газового обладнання в будь-яку годину доби.

ПРАВИЛА КОРИСТУВАННЯ ГАЗОВИМИ ПЛИТАМИ

Для включення плит необхідно:

  • відкрити крани на газопроводі перед лічильником і плитою.
  • піднести відкритий вогонь до пальника і відкрити кран на плиті. Газ повинен загорітися. Якщо газ не загорається, необхідно перекрити кран на плиті і повторити процес розпалювання знову. Якщо газ не загоряється і після повторного розпалювання - закрити крани і викликати слюсаря газового господарства району.

Горіння вважається нормальним (якісним), якщо полум'я пальника стійке і голубе. При ненормальному горінні полум'я стає жовтуватим, витягнутим і коптить. Це небезпечно для здоров'я і вимагає негайного регулювання подачі повітря або чистити пальника.

Зняття пальників столу плити для чистки з наступним установленням їх на місце, може проводитися самим абонентом.

Для розпалювання пальників духової шафи треба відкрити дверці духовки і лючок дна. Запалити сірника відкрити кран духової шафи і піднесли палаючого сірника до пальника духовки. В плитах застарілої конструкції рекомендується при роботі духової шафи висувати лист-грязьовик для запобігання від перегріву кранів плити.

Забороняється одночасно вмикати пальник духової шафи та електрогриль (при наявності останнього). Це може привести до виходу з ладу плити, у зв'язку з перегріванням деталей та вузлів.

Для припинення горіння газу потрібно закрити крани верхніх пальників або кран духової шафи. Після закінчення користування плитою закрити кран на газопроводі перед плитою.

ПРАВИЛА КОРИСТУВАННЯ ПРОТОЧНИМ ВОДОНАГРІВАЧЕМ

При включенні в роботу газового приладу з ручним розпаленням необхідно:

Перевірити наявність тяги в димоході. Тяга перевіряється шляхом піднесення запаїеного сірника до нижньої частини ковпака або до вікна контролю тяги. Якщо полум'я та дим втягуються - тяга в димоході є, а якщо полум'я та дим не втягуються - тяги немає.

Перевірити чи затулений лючок для чистки димоходу, якщо він відтулений необхідно затулити.

Відкрити кран на газопроводі і вентиль на водопроводі перед газовим приладом.

Запалити запальник. Полум'я запальника повинно горіти над пальником.

Повільно відкрити газовий кран приладу. Відкрити кран водопроводу за приладом. Газ повинен загорітися на пальнику.

Відрегулювати температуру води за допомогою газового крану на газовому приладі. Перевірити наявність тяги в димоході. Піднесіть долоню до нижньої частини ковпака газового приладу. Якщо тяга недостатня, то буде відчуватися вихід гарячого повітря, що йде з-під ковпака назовні — користуватись приладом заборонено.

Для припинення нагрівання води під час користування газовим приладом закривається вентиль виходу гарячої води - пальник повинен погаснути, запальник продовжує горіти. Для відновлення нагрівання води відкривається вентиль виходу гарячої води -пальник автоматично вмикається.

При включенні в роботу газового приладу з електричним розпаленням необхідно:

Перевірити наявність тяги в димоході згідно інструкції з експлуатації приладу. Перевірити чи затулений лючок для чистки димоходу, якщо він відтулений необхідно затулити.

Відкрити крани (вентилі на воді) на вході і виході пристрою, переконайтеся в наявності протоку води і після завершення іскріння електроду закрийте вихідний кран.

Відкрити кран на газопроводі. Знову відкрити вихідний кран водопроводу, полум'я пальника повинне відразу спалахнути, і почне надходити тепла вода.

Для вимикання нагрівача досить закрити кран води на вході чи виході з нагрівача. Для повторного використання нагрівача варто відкрити вхідний кран чи кран на вході.

Вимкнення водонагрівача:

закрити газовий кран приладу;

закрити кран на газопроводі перед приладом;

закрити вентилі (крани) на водопроводі перед газовим приладом та в місці відбору гарячої води.

ПРАВИЛА КОРИСТУВАННЯ ГАЗОВИМИ КОТЛАМИ ТА ІНШИМИ ПРИЛАДАМИ

При включенні в роботу газового котла з ручним розпаленням необхідно:

Перевірити заповнення апарату і системи опалення водою.

І Іеревірити наявність тяги в димоході апарата. Для чого піднесіть запаленого сірника до забірника короба апарату.

Подати газ до блоку автоматики відкриттям крану на стояку, відкрити дверцята апарату.

Повернути ручку терморегулятора до відмови в положення «О».

Піднести запаленого сірника до запальника. Натиснути на кнопку пуску та утримувати в натиснутому стані протягом 10...60 сек. доки не прогріється термопара і клапан буде утримуватися у відкритому положенні магнітною пробкою.

Відпустити пускову кнопку - запальник повинен горіти.

Полум'я запальника повинно інтенсивно омивати термопару блоку автоматики і регулювання та забезпечити миттєве
запалення основного пальника. Ручку терморегулятора встановити на потрібну температуру нагрівання води. Закрити

дверцята апарату.

Вимкнення:

Повернути ручку терморегулятора до відмови в положення «О». Натиснути кнопку вимкнення. Закрити газовий кран на стояку.

При включенні в роботу газового котла з електричним розпаленням необхідно:

Перевірити заповнення апарату і системи опалення водою.

Перевірити наявність тяги в димоході згідно інструкції з експлуатації приладу.

Перевірити включення електричного штекера апарата в розетку. Відкрити кран на газопроводі. Натиснути електровимикач.

Ручку регулятора температури системи опалення установити в положення, що рекомендоване інструкцією з експлуатації (паспортом) на котел; остаточне настроювання регулятора здійснюють додатково в залежності від температури системи опалення.

Проконтролювати тиск у апараті за манометром на панелі управління.

Перемикач ЛІТО-ЗИМА встановити в залежності від пори року.

Вимкнення:

Виконують вимикачем мережі на апараті. Закрити газовий кран перед приладом.

При включенні або виключенні газових приладів необхідно дотримуватись вимог інструкцій заводів-виробників; обов 'язково виконувати всі правила безпеки передбачені цією інструкцією.

При несправності газових приладів необхідно викликати слюсаря філії газового господарства, а у вечірні та нічні часи аварійну службу газового господарства по телефону - 104.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua