Інформація з питань пайової участі у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста

1. Нормативно-правова база

У всіх питаннях щодо пайової участі у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста м. Києва місто виступає в особі Департаменту економіки та інвестицій.

2. Порядок вирішення питань щодо пайової участі у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста

Вирішення питань щодо пайової участі та розрахунки розмірів пайового внеску здійснюються Департаментом при:

 • будівництві будь-яких об'єктів на території міста Києва;
 • інвестуванні будівництва нежитлових приміщень;
 • переплануванні, реконструкції, капітальному ремонті приміщень (житлових/нежитлових) зі зміною та без зміни функціонального призначення;
 • зміні функціонального призначення (перепрофілюванні, переобладнанні тощо) об'єктів виробничого та невиробничого призначення;
 • зміні функціонального призначення житлових будинків (приміщень) на нежитлові відповідно до встановленого порядку.

Пайова участь сплачується у формі грошового внеску.

Розрахунок розміру пайового внеску є невід’ємною частиною договору про пайову участь у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста м. Києва.

Укладення договору про пайову участь та сплата пайового внеску до бюджету міста має бути здійснена забудовником (інвестором) до введення об’єкту містобудування в експлуатацію.

Укладення договору про пайову участь здійснюється за зверненням забудовника (інвестора) та наданих ним документів.

Увага!

У разі наявності співвласників (співінвесторів) об’єкта, вирішення питань щодо пайової участі та розрахунки розмірів пайового внеску здійснюються після одержання колективного звернення забудовників (інвесторів)/власників об’єкта або звернення від одного з них та письмової згоди інших.

Довідка Департаменту економіки та інвестицій про сплату пайової участі подається для оформлення забудовником (інвестором) наступних документів:

 • про переведення жилих будинків (приміщень) у нежилі; про введення об’єктів в експлуатацію;
 • про присвоєння поштової адреси;
 • документів на землекористування для експлуатації та обслуговування об'єктів, при будівництві (реконструкції) яких документація не була оформлена належним чином (земельні питання не вирішені у встановленому порядку).

Видача висновків (довідок, листів тощо) про відсутність підстав для пайової участі забудовників (інвесторів) у створенні та розвитку інфраструктури міста в передбачених нормативно-правовими актами випадках також відноситься до компетенції Департаменту економіки та інвестицій.

3. Звільнення від сплати пайової участі у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста

Рішення про звільнення забудовника (інвестора) від сплати пайової участі приймає виключно Київська міська рада за поданням постійної комісії Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку після визначення Департаментом економіки та інвестицій розміру пайової участі.

4. Приклад заяви/звернення та перелік документів для отримання висновку/проекту договору щодо пайової участі у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста.

5. Подання звернень та отримання відповідей з питань пайової участі

Подання звернень з питань пайової участі до Департаменту економіки та інвестицій здійснюється

 • засобами поштового зв’язку (адреса:вул. Хрещатик, 36, м. Київ, 01044)
 • під час прийому громадян та юридичних осіб з питань пайової участі (вул. Хрещатик, 36.

Подання та отримання документів/відповідей під час прийому громадян та юридичних осіб з питань пайової участі здійснюється по вул. Хрещатик, 36 (к.117) виключно за попереднім записом (тел. 044-202-72-72, 044-202-76-73) заявниками особисто або їх уповноваженими представниками (обов’язкова наявність документів, що підтверджують особу заявника/представника та документів про представницькі повноваження) за наступним графіком:

 • понеділок (10:00-13:00 подання звернень, 14:30-17:00 отримання відповідей);
 • середа (10:00-13:00 подання звернень, 14:30-17:00 отримання відповідей);
 • 3-я п’ятниця (10:00-12:00 подання звернень, 14:30-16:00 отримання відповідей).
 • 4-а п’ятниця (9:00 – 11:00 подання звернень та отримання відповідей)

Подання звернень щодо реєстрації договорів, додаткових угод пайової участі та отримання зареєстрованих договорів, додаткових угод пайової участі здійснюється з понеділка по четвер з 9:30 до 17:30, в п’ятницю з 9:30 до 16:00 (обідня перерва з 13:00 до 13:45) по вул. Хрещатик, 36 (громадська приймальня), тел.: 044-202-72-72, 044-202-76-73.

Видача довідок про сплату пайових внесків згідно укладених договорів та додаткових угод здійснюється з понеділка по четвер з 9:30 до 17:30, в п’ятницю з 9:30 до 16:00 (обідня перерва з 13:00 до 13:45) по вул. Хрещатик, 36 (громадська приймальня), тел.: 044-202-72-52, 044-202-76-54.

Для отримання інформації про готовність відповідей на звернення/заяви звертатися за телефонами 044-202-72-72, 044-202-76-73.

На виконання положень Постанови Кабінету Міністрів України від «Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету» від 01.03.2014 № 65, якщо ви бажаєте або існує необхідність надсилання відповіді поштою, просимо заздалегідь зазначити це у зверненні.

Відповіді, що містять фінансову складову (проекти договорів, довідки про сплату і т.п.) поштою не надсилаються.

6. Інформація щодо заборгованності по сплаті пайової участі (внесків) на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста Києва та договорами компенсації за інженерну підготовку території згідно укладених договорів станом на 30.09.2016

7.Інформація про звільнення (зменшення розміру) замовників (забудовників, інвесторів) від сплати пайової участі у розвитку інфраструктури міста за період 2011 – 9 місяців 2016 року

8.Реєстр судових справ

Версiя для друку