Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Київський музей О.С. Пушкіна

Київський музей О.С. Пушкіна знаходиться за адресою вул. Кудрявська, 9, переглянути розташування можна на карті.

Сторінка музею – за посиланням.

Телефон для довідок – (044) 272 42 06.

Музей працює щодня крім понеділка з 10:00 до 17:00. За уточненням режиму роботи чи для отримання більш детальної інформації телефонуйте до музею. 

Музей створено в 1987 році як музей «О.С. Пушкін і декабристи на Україні», з 1998 року музей перепідпорядковано Музею історії міста Києва на правах філії та переіменовано на «Київський музей О.С. Пушкіна». Його було відкрито для відвідувачів у травні 1999 року напередодні 200-річчя від дня народження великого російського поета.

Музей розташовано у двоповерховому будинку поч. ХІХ ст.. В цьому будинку з 1895 по 1903 рік, до переїзду у відомий «Дім Турбіних» на Андріївському узвозі, проживала родина М. Булгакова. Експозиція музею займає п’ять залів загальною площею близько 120 кв. м.

Музейна колекція налічує понад 6 000 експонатів. Внутрішній простір Музею відтворює атмосферу пушкінської доби – російського класицизму початку XIX ст. Тут можна побачити меблі, тканини, порцеляну, скло, бісерні вишивки та інші речі, які складали звичний предметний світ російського дворянства того часу.

Основу музейного зібрання складають 3 000 музейних предметів, переданих в дар місту засновником музею – відомим київським колекціонером Я.І. Бердичевським. Серед подарованих ним матеріалів – 26 із 31 прижиттєвих видань творів О.С. Пушкіна, книги літераторів з його оточення, гравійовані портрети, ілюстрації до його творів, предмети побуту І пол. ХІХ ст. Основна частина експозиції присвячена «південному засланню» Пушкіна, його перебуванню в Києві, Одесі, Криму та на Кавказі.

У музеї експонуються видання, які слугували джерелом української теми в творчості поета. Цінний експонат музею – екземпляр журналу «Современник» (1836 р., том 2) за підписом цензора А. Крилова, який, ймовірно, є єдиною пушкінською меморією в музеях України. Не менш цінними є прижиттєві видання поета, передусім такі раритети, як окремі глави роману у віршах «Євгеній Онєгін», що видавався так званими «зошитами» протягом семи років до виходу повного тексту твору в березні 1833 року.

Наукові співробітники музею активно співпрацюють з гімназіями, ліцеями та загальноосвітніми школами м. Києва. На базі музею проводяться літературні вечори, конкурси пушкінської поезії, зустрічі з києвознавцями та науковцями-пушкіністами. Традиційними для співробітників та шанувальників музею є щорічні заходи, які присвячені знаковим датам у житті та творчості поета. Літературні вечори, поетичні читання проводяться в стінах музею в дні пам’яті О.С. Пушкіна в лютому місяці, до дня народження поета – в червні проводяться концерти, відеоекскурсії та тематичні лекції, у вересні на маленьких відвідувачів чекає свято Пушкінської Казки з різноманітними конкурсами та демонстрацією фільмів, а у жовтні відмічається День Ліцею з комплексними екскурсійно-просвітницькими заходами.

 

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]