Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Музей української діаспори

Музей української діаспори знаходиться за адресою вул. Московська, 40Б, переглянути розташування можна на карті.

Сторінка музею – за посиланням.

Телефон для довідок – (044) 280 64 18.

Музей працює щодня крім понеділка з 10:00 до 16:30. За уточненням режиму роботи чи для отримання більш детальної інформації телефонуйте до музею. 

Музей було відкрито 1999 року у старовинній садибі, збудованій у 1785 році в стилі класицизму на вулиці Московській, що на Печерську. В кінці ХХ століття будівлю було капітально реконструйовано. Музей розповідає про творчий доробок українців діаспори.

Музей володіє унікальною колекцією талановитих українських художників – Людмили Морозової (США), Олекси Булавицького (США) та кількох представників родини Кричевських. В постійній експозиції виставлені кращі портрети та пейзажі митців.

Меморіальний зал Володимира Горовиця присвячений цьому талановитому піаністу-віртуозу, який народився та розпочинав свою творчу кар’єру в Києві. В експозиції представлені свідоцтво про народження В. Горовиця, фотографії, документи та пам’ятні відзнаки Міжнародного конкурсу піаністів ім. Горовиця.

Останній зал музею знайомить із життям і творчим доробком славетного танцівника та хореографа, киянина Сержа Лифаря. В музеї представлені чисельні фотографії танцівника, книги, в яких С. Лифар описує спогади київського періоду життя, документи з «Пушкініани» – приватної колекції Лифаря.

У музеї проводять концерти, влаштовують вистави театру «Маскам Рад», розпочато новий проект «Гостини у діаспори» (спільно з громадською організацією «Народний тил»), організовують тематичні виставки. На базі музею з 2008 року діє виставка «Музейна слава України» з приватної колекції родини Шереметьєвих.

 

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]