Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Національний музей «Київська картинна галерея»

Національний музей «Київська картинна галерея» знаходиться за адресою вул. Терещенківська, 9, переглянути розташування можна на карті.

Сторінка музею – за посиланням.

Телефон для довідок – (044) 234 62 18.

Музей працює щодня крім понеділка та четверга з 10:00 до 17:00. За уточненням режиму роботи чи для отримання більш детальної інформації телефонуйте до музею. 

Музей організований у 1922 році на базі націоналізованих приватних колекцій. Найбільшою з них була збірка родини київських цукрозаводчиків Терещенків. У будинку Ф.А.Терещенка музей був розміщений з часу заснування, де і знаходиться по теперішній час.

Найвідомішою частиною фондів є колекції творів давньоруського мистецтва (збірки Ханенків, Харитоненко), 2-ої половини ХІХ ст. (придбання Миколи, Федора, Івана, Михайла, Олександра Терещенків) – живопис, графіка І. Крамського, В. Перова, М. Ге, В. Маковського, І. Шишкіна, В. Поленова, І. Рєпіна, В. Верещагіна, М. Врубеля, М. Нестерова.

З 1930-х років почав формуватися розділ сучасного (радянського мистецтва). Зараз мистецтво ХХ ст. представлено творами видатних митців Б. Йогансона, С. Рянгіної, О. Тишлера, О. Герасімова, С. Герасімова, М. Ромадіна, О. Дейнеки, Ю. Піменова та інших.

У 1970-і роки музей розпочав роботу по збиранню творів художників колишнього СРСР і має роботи найвизначніших митців Вірменії, Грузії, Казахстану, Литви, Латвії, Молдови та ін.

З 1980 року, після переведення музею з підпорядкування Міністерства культури України у міську комунальну власність, активізувалася співпраця з українськими митцями, зокрема мешканцями Києва. Що дозволило придбати твори Т. Яблонської, С. Шишка, М. Глущенка, С. Григорєва, Г. Неледви, О. Животкова та ін.

Значною частиною фондів музею є графічні твори з ХVІІІ ст. до наших днів. Колекція скульптури також складається з творів видатних майстрів М. Антокольського, Є. Лансере, П. Трубецького, Г. Голубкіної та ін. Цікава колекція виробів декоративно-прикладного мистецтва (розпочиналася з колекції О. Гансена).


 

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту sup[email protected]