Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Інформація про підсумки роботи зі зверненнями громадян за 2020 рік

На виконання Указу Президента України від 07.02.2008 № 109 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» та відповідно до графіку звітування з питань організації роботи зі зверненнями громадян директора Департаменту суспільних комунікацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)  (далі – Департамент) перед Київським міським головою надаємо інформацію про підсумки роботи зі зверненнями громадян за період з 01.01.2020 по 31.12.2020.

Робота зі зверненнями громадян у Департаменті організована відповідно до Конституції України, законів України «Про звернення громадян», «Про інформацію», «Про внесення змін до Закону України «Про звернення громадян» щодо електронного звернення та електронної петиції», Указу Президента України від 07.02.2008 № 109 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», Інструкції з діловодства зі зверненнями громадян в органах державної влади та місцевого самоврядування, об’єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 № 348, Порядку розгляду звернень громадян у виконавчому органі Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації), затвердженому розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 28.10.2013 № 1930,  Положення про Департамент суспільних комунікацій та інших нормативно-правових актів, якими регламентована робота зі зверненнями громадян.

За вказаний період Департаментом опрацьовано 1662 звернень громадян, з яких 189 колективних звернення. Поштою надійшло – 1644 звернення, а отримані на особистому прийомі – 18. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року загальна кількість звернень, що надійшли на розгляд  збільшилась на 114 одиниць.

Найбільша кількість звернень громадян (887) надійшла на розгляд  з питань проведення мирних зібрань (недержавних масових заходів, акцій протесту тощо), які були опрацьовані в межах повноважень.

Разом з тим, громадянами порушувались наступні питання:

проведення міського конкурсу з визначення проєктів «Громадська перспектива: прозора влада та активна громада»;

проведення інформаційно-просвітницької кампанії Громадського бюджету;

порядку проведення громадських слухань;

функціонування рубрики «Громадське обговорення проектів нормативно-правових актів» офіційного порталу Києва тощо.

За результатом розгляду звернень з вищевказаних питань було надано вичерпну інформацію.

Водночас, громадяни піднімали питання щодо діяльності та виконання власних повноважень органами самоорганізації населення (далі – ОСН). Так, працівниками Департаменту була проведена робота та вжиті всі необхідні заходи, за результатом яких протягом звітного періоду створено 4 ОСН, а також надано методично-консультативну допомогу.

Також, слід виділити окремих громадян, які звертались з пропозиціями щодо перейменування вулиць міста Києва, встановлення меморіальних дошок, а саме:

Т. Мартиненко-Кушлянського стосовно перейменування вулиці Миколи Кузнецова у Святошинському районі на вулицю Олеся Бабія. 23.03.2018 року питання перейменування вулиці Миколи Кузнецова на вулицю Олеся Бабія розглянуто на засіданні Комісії з питань найменувань. За результатами розгляду члени Комісії підтримали зазначене перейменування та рекомендували для винесення на громадське обговорення. Зазначене громадське обговорення тривало на офіційному вебсайті територіальної громади міста Києва з 15 травня до 15 липня 2018 року. Враховуючи результати перевірки, 19.02.2019 питання повторно розглянуто на засіданні Комісії. Члени Комісії підтримали зазначене перейменування та рекомендували Київському міському голові внести відповідне подання до Київської міської ради. Проєкт рішення Київської міської ради «Про перейменування вулиці у Святошинському районі міста Києва» розглянуто та підтримано на засіданнях постійної комісії Київської міської ради з питань культури, туризму та інформаційної політики, а також постійної комісії Київської міської ради з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв’язків. Станом на сьогодні зазначений проєкт рішення включено до порядку денного пленарного засідання Київської міської ради.

Також відповідно до звернення Т. Мартиненко-Кушлянського 06.07.2018 на засіданні Комісії з питань найменувань розглянуто питання перейменування вулиці Горького у Деснянському районі на вулицю Тодося Осьмачки, вулиці Малоземельної у Дарницькому районі на вулицю Алімпія Галика. Проєкт рішення  Київської міської ради «Про перейменування вулиці у Дарницькому районі міста Києва», яким передбачено перейменування вулиці Малоземельної на вулицю Алімпія Галика, розглянуто та підтримано на засіданнях постійної комісії Київської міської ради з питань культури, туризму та інформаційної політики, а також постійної комісії Київської міської ради з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв’язків. Станом на сьогодні зазначений проєкт рішення включено до порядку денного пленарного засідання Київської міської ради.

Відповідно до звернення Литвинської С. В. 10.07.2018 на засіданні Комісії з питань найменувань було розглянуто питання перейменування вулиці Російської у Дарницькому районі на вулицю Юрія Литвинського. За результатами розгляду члени Комісії вирішили підтримати зазначене перейменування та винести на громадське обговорення. Громадське обговорення тривало на офіційному вебсайті територіальної громади міста Києва з 10 серпня до 10 жовтня 2018 року. Враховуючи результати перевірки, 19.02.2019 питання повторно розглянуто на засіданні Комісії. За результатами розгляду члени Комісії підтримали зазначене перейменування та рекомендували Київському міському голові внести відповідне подання до Київської міської ради. Проєкт рішення Київської міської ради «Про перейменування вулиці у Дарницькому районі міста Києва», яким передбачено перейменування вулиці Російської на вулицю Юрія Литвинського, розглянуто та підтримано на засіданнях постійної комісії Київської міської ради з питань культури, туризму та інформаційної політики, а також постійної комісії Київської міської ради з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв’язків. 27.07.2020 зазначений проєкт рішення підтримано на пленарному засіданні Київської міської ради. Отже, відповідно до рішення Київської міської ради від 28.07.2020 № 101/9180 «Про перейменування вулиці у Дарницькому районі міста Києва» вулицю Російську перейменовано на вулицю Юрія Литвинського.

На ім’я Київського міського голови надійшло звернення Я. Ремпінського та мешканців вулиці стосовно перейменування вулиці Олександра Бойченка у Дніпровському районі на вулицю Анатолія Солов’яненка. Відповідно до рішення Київської міської ради від 27.02.2020 № 142/8312 «Про перейменування вулиці у Дніпровському районі міста Києва» вулицю Олександра Бойченка перейменовано на вулицю Анатолія Солов’яненка.

Також, 26.09.2019 на засіданні Комісії з питань найменувань розглянуто звернення Лебідь Л. С. стосовно присвоєння вулиці Проектна 13123 у Деснянському районі назви «вулиця Лідії Пономаренко». За результатами розгляду члени Комісії підтримали зазначене найменування та рекомендували для винесення на громадське обговорення. Громадське обговорення тривало на офіційному вебсайті територіальної громади міста Києва з 23 жовтня до 23 грудня 2019 року. Враховуючи результати перевірки, 26.09.2020 питання повторно розглянуто на засіданні Комісії. Члени Комісії підтримали зазначене перейменування та рекомендували Київському міському голові внести відповідне подання до Київської міської ради. Станом на сьогодні зазначений проєкт рішення розглянуто та підтримано на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань культури, туризму та інформаційної політики.

Надійшли звернення гр. Мартиненко-Кушлянського Т. О. стосовно перейменування вулиці Радгосп «Совки» у Солом’янському районі на вулицю Пронівську, а також щодо найменування проєктних станцій метрополітену у місті Києві. 21.07.2020 на засідання Комісії з питань найменувань розглянуто питання перейменування вулиці Радгосп «Совки» у Солом’янському районі на вулицю Пронівську. За результатами розгляду члени Комісії підтримали зазначене найменування та рекомендували для винесення на громадське обговорення. Громадське обговорення тривало на офіційному вебсайті територіальної громади міста Києва з 30 липня до 30 вересня 2020 року. Враховуючи результати перевірки, питання буде повторно розглянуто на засіданні Комісії з питань найменувань.

Відповідно до звернення Томенко М. І. 19.09.2019 на засіданні Комісії з питань встановлення пам’ятних знаків у місті Києві повторно розглянуто та підтримано питання встановлення меморіальної дошки Томенку М. Д. на фасаді будинку на вул. Олеся Гончара, 52 (за кошти бюджету міста Києва, за умови наявності відповідних бюджетних призначень). Відповідно до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 02.04.2020 № 546 «Про встановлення меморіальної дошки Миколі Томенку» передбачено встановлення зазначеної меморіальної дошки у 2021 році.

Також, 18.12.2019 на засіданні комісії з питань встановлення пам’ятних знаків у місті Києві розглянуто звернення громадянина Гнатюка А. Д. щодо встановлення меморіальної дошки на честь видатного українського співака, народного артиста України, режисера, педагога, Героя України, почесного громадянина м. Києва Гнатюка Дмитра Михайловича на фасаді будинку, де він проживав, на вулиці Станіславського, 3 (за позабюджетні кошти). За результатами розгляду члени комісії підтримали встановлення зазначеної меморіальної дошки. Видано розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 11.02.2020 № 248 «Про встановлення меморіальної дошки на честь Дмитра Гнатюка». У лютому 2020 року відбулося урочисте відкриття зазначеної меморіальної дошки.

Надійшло колективне звернення гр. Мелешко М. І. та інших стосовно встановлення меморіальної дошки на честь Владислава Воробйова на фасаді будівлі школи І-ІІІ ступенів № 168 Оболонського району міста Києва на вул. Озерній, 2 (за позабюджетні кошти). 21.07.2020 зазначене питання розглянуто на засідання комісії з питань встановлення пам’ятних знаків в місті Києві. За результатами розгляду члени комісії підтримали встановлення зазначеної меморіальної дошки. Видано розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 29.10.2020 № 1722, яким передбачено встановлення меморіальної дошки Владислава Воробйова.

Від родини видатного діяча мистецтв України, композитора, музикознавця та фольклориста Леопольда Ященка надійшло звернення щодо встановлення на його честь меморіальної дошки на фасаді будинку, де він жив, на просп. Голосіївському, буд. 102/1 (за позабюджетні кошти). За результатами розгляду члени комісії підтримали встановлення зазначеної меморіальної дошки. Департамент суспільних комунікацій підготував відповідний проєкт розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Про встановлення меморіальних дощок у місті Києві». Видано розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 29.10.2020 № 1722, яким передбачено встановлення меморіальної дошки Леопольду Ященку.

На ім’я Київського міського голови надійшла пропозиція гр. Д. Червінського щодо встановлення меморіальної дошки (барельєфу) на честь Івана Карабиця на фасаді будинку, в якому він жив з 1968 до 2002 року, на вул. Пушкінській, 1-3/5. Зазначене питання включено до порядку денного чергового засідання комісії з питань встановлення пам’ятних знаків в місті Києві.

Крім того, слід зазначити, що згідно проведеного аналізу, звернення надійшли не тільки від мешканців міста Києва, а й від мешканців інших областей України. Основні питання, які порушувались громадянами у зверненнях:

друк відкритих листів та статей заявників у пресі;

залучення КП КМР «Телекомпанія «Київ» та КП «Радіостанція «Голос Києва» щодо висвітлення лекцій, зокрема, з патріотичної тематики;

надання фінансової допомоги з метою видання книжок;

надання пропозицій щодо змісту телерадіопередач тощо.

Так звернення громадян з питань залучення КП КМР «Телекомпанія «Київ» та КП «Радіостанція «Голос Києва» щодо висвітлення лекцій, зокрема, з патріотичної тематики були задоволені.

З інших питань, зокрема щодо фінансової допомоги, надані обґрунтовані роз’яснення згідно з чинним законодавством.

Разом з тим на особистому прийомі громадян у директора Департаменту було задоволене звернення письменника щодо видання збірки творів. Управлінням інформаційної політики та комунікацій Департаменту проведена робота по виданню книги тиражем 300 примірників.

Враховуючи протокол № 2 позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10.03.2020, розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 16.03.2020 № 444 “Про деякі заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 на території міста Києва” (зі змінами) та низку розпоряджень керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації щодо заходів із ліквідації наслідків надзвичайної ситуації регіонального рівня, яка відноситься до категорії “Медико-біологічні НС” код 20713 “Надзвичайна ситуація, пов'язана з епідемічним спалахом небезпечних інфекційних хвороб”, з метою запобігання можливого поширення гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом, та на виконання заходів ефективної протидії поширенню коронавірусної інфекції після 16.03.2020 в Департаменті особистий прийом громадян не здійснювався.

Разом з тим, до 16.03.2020 керівництвом Департаменту суспільних комунікацій згідно з графіком проводився особистий прийом громадян та прямі «гарячі» телефонні лінії, під час яких надано кваліфіковані роз’яснення та консультації з порушених громадянами питань.

Звіти про проведення особистого прийому керівництвом Департаменту щомісячно надавались до управління з питань звернень громадян апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Водночас, протягом звітного періоду працівниками Департаменту надавались кваліфіковані роз’яснення та консультації у телефонному режимі, зокрема, щодо відновлення програми з підтримки книговидання на рівні міста.

Слід звернути увагу, що корисна для громадян інформація протягом звітного періоду висвітлювалась на Єдиному вебпорталі територіальної громади міста Києва та на сайті Департаменту, зокрема:

перелік книг, видання яких профінансовано відповідно до міської цільової програми розвитку інформаційно-комунікативної сфери міста Києва на 2019-2021 роки;

інформація про книжкові виставки столиці тощо.

В Департаменті на нарадах протягом звітного періоду систематично заслуховувались питання щодо організації роботи зі зверненнями громадян та стан виконавської дисципліни щодо вчасного розгляду звернень громадян, а також вживались заходи щодо підвищення рівня організації роботи із зверненнями громадян, в основі якої лежить насамперед уважне ставлення до вирішення проблем, з якими звертаються громадяни.

Відповідно до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 28.10.2014 № 1930 всі звернення реєструються в день надходження. Реєстраційний номер складається з першої літери прізвища заявника або літер «КО», у разі якщо звернення колективне, а також порядкового номера листа. Реєстрація звернень громадян в Департаменті ведеться в системі електронного документообігу «АСКОД».

Крім того, у доступному для відвідувачів місці розміщено інформаційний стенд з роз’ясненнями конституційних прав громадян на звернення, витягами із нормативних актів про звернення громадян, зразками оформлення звернень, графіком проведення особистого прийому громадян директором та заступниками директора, роз’ясненнями порядку особистого прийому та порядку запису на прийом, іншою необхідною та корисною інформацією.

Звернення громадян, що надійшли до Департаменту, вчасно опрацьовуються в межах компетенції, з наданням вичерпної відповіді та роз`яснень заявникам.

3 метою упередження повторних звернень працівниками постійно вживаються відповідні заходи реагування, із заявниками проводиться роз'яснювальна робота та надаються консультації особисто та у телефонному режимі з питань, що належать до компетенції Департаменту.

Отже, Департаментом протягом звітного періоду вжиті всі необхідних заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення громадян до органів державної влади та розгляду звернень громадян у визначені законодавством строки та недопущення надання неоднозначних, необґрунтованих або неповних відповідей.

Департамент суспільних комунікацій і надалі буде продовжувати роботу із забезпечення всебічного розгляду звернень громадян в межах компетенції, посилення персональної відповідальності фахівців усіх рівнів за вирішення питань, що порушуються у зверненнях громадян, об’єктивної, неупередженої та вчасної перевірки фактів, викладених у зверненнях, фактичного поновлення порушених прав та інтересів громадян.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]