Головна  →  Новини  →  12 грудня 2014, 15:36

Публічна бібліотека ім. Лесі Українки відсвяткувала 70-річчя

12 грудня відбулися урочисті заходи з нагоди 70-річчя від дня заснування Публічної бібліотеки імені Лесі Українки для дорослих міста Києва. Привітати колектив закладу завітали заступник голови КМДА з гуманітарних питань Ганна Старостенко та директор Департаменту культури Діана Попова.

«Сьогодні ваша бібліотека – це провідний інформаційний та культурно-просвітницький заклад столиці, велика гостинна домівка, куди з радістю приходять люди різного віку й інтересів. Зберігаючи найкращі традиції багатьох поколінь бібліотечних працівників, ви йдете в ногу з часом, використовуючи нові інформаційні технології, інноваційні підходи в бібліотечній практиці та забезпечуєте сучасний рівень обслуговування читачів», – звернулася до працівників бібліотеки Ганна Старостенко.

За її словами, бібліотека ім. Лесі Українки відіграє важливу роль в системі інтелектуальних надбань Києва, оскільки вона не лише є центральним книгосховищем міста, а й базою для централізованого комплектування, бібліотечного та електронного опрацювання інформаційних ресурсів для 91 публічної бібліотеки міста.

«За рахунок грантів, отриманих від Посольства США в Україні, на базі бібліотеки відкритий і працює Інтернет-центр, проводяться міжнародні конференції. Крім того, за підтримки Київської міської державної адміністрації втілюється проект «Електронна книга. Сучасне читання», створюється електронна бібліотека», – додала Ганна Старостенко.

Довідково

Публічна бібліотека ім. Лесі Українки для дорослих м. Києва була відкрита в 1944 році. Спочатку бібліотека знаходилася в приміщенні житлового будинку на вул. Артема, 18, згодом переїхала до приміщення на вул. Ю.Коцюбинського, 16. 25 лютого 1971 року, в день 100-річчя від дня народження Лесі Українки, бібліотека урочисто відкрилася в приміщенні на вул. Тургенівській, 83/85, у якому знаходиться і нині.

Відділи бібліотеки працюють у восьми приміщеннях у різних районах столиці (Дніпровському, Подільському, Шевченківському).

У 1974 році на базі бібліотеки вперше в Києві поставлено експеримент із централізації мережі державних масових бібліотек Шевченківського району. Через два роки здійснено централізацію мережі всіх державних масових бібліотек Києва. У грудні 1979 року бібліотеку реорганізовано в Центральну міську. У лютому 1998 року бібліотеку перейменовано в Публічну бібліотеку імені Лесі Українки для дорослих м. Києва.

Послугами бібліотеки користуються понад 28 тисяч киян. Книжковий фонд становить близько 280 тисяч примірників документів.

Перейти до спискуВерсiя для друку