Головна  →  Новини  →  11 лютого 2015, 10:05

На 5-му полігоні буде здійснена реконструкція та запуск нового обладнання

Необхідно прискорити хід реконструкції та технічного переоснащення полігону твердих побутових відходів №5 у с. Підгірці Обухівського району Київської області. Відповідне доручення дав заступник голови КМДА Петро Пантелеєв під час перевірки роботи полігону 10 лютого.

Наразі на об’єкті проводяться роботи для зміцнення дамби для уникнення її руйнування, а також для подальшої здатності приймати необхідні обсяги сміття.

«Напередодні весняних паводків необхідно укріпити дамбу, для чого буде завезено близько 50 тисяч кубометрів, що унеможливить її руйнацію та пов’язані з цим аварійні ситуації. Зараз оптимальна погода для проведення робіт з укріплення, які замовнику доручено завершити до початку наступного місяця», – заявив він.

Крім того, заступник голови КМДА повідомив, що наразі триває налагодження роботи обладнання, що дозволить відновити переробку фільтрату та не допустити його накопичення на території полігону.

«Буде найнято іншу підрядну організацію, яка, на відміну від попереднього підрядника, професійно та якісно, а головне – зі збереженням встановлених термінів виконає поставлені завдання. Також ми плануємо вже в найближчі місяці придбати більш потужне насосне обладнання для перекачування фільтрату для його подальшої переробки», – зазначив Петро Пантелеєв.

Довідково

Полігон №5 був введений у дію 1986 року. Це єдиний в Україні полігон, побудований із застосуванням сучасних на той час технологій – у його основу покладена щільна поліетиленова плівка, яка не дає можливості проникнення в ґрунт фільтрату, що утворюється при проходженні атмосферних опадів через масив відходів. Фільтрат накопичується у спеціальних ставках.

Перейти до спискуВерсiя для друку