Головна  →  Новини  →  14 липня 2015, 14:12

У столиці презентували проект-переможець конкурсу на найкращу концепцію організації громадського простору на Контрактовій площі

 

kontr

14 липня 2015 року в Департаменті містобудування та архітектури відбулася презентація проекту-переможця конкурсу на визначення найкращої концепції організації громадського простору на Контрактовій площі.

Нагадаємо, що конкурс відбувався у травні цього року. У ньому брали участь 14 проектів.

Переможцем став проект «Київська вітальня», підготовлений Антоном Олійником, Єгором Штефаном, Сергієм Ферлеєм, Денисом Матвієнком, Віктором Герасименком, Ольгою Прокопенко, Оленою Орап, Марією Пахомовою, Олексієм Пахомовим та Володимиром Зотовим із «Buro-o».

kontr2

Як пояснили автори, проект має назву «Київська вітальня», тому що Контрактова площа може стати місцем туристичного та культурного тяжіння не тільки для Подолу, але й для Києва загалом. На жаль, сьогодні до цього ще далеко. Наразі площа – це суцільний асфальт, припарковані авто і невпорядкована торгівля. Натомість, згідно із соціологічним опитуванням, який проводив Департамент містобудування та архітектури, 88% респондентів хочуть бачити Контрактову площу або пішохідною, або пішохідно-велосипедною. Більшість опитаних сподіваються, що в межах площі створять зелену зону або навіть парк, відкриють нові музеї, ресторани і кафе. 84% киян підтримують ідею створення на Контрактовій площі підземного археологічного музею з експозицією залишків дерев’яного міста Княжої доби.

«Окрім проблемних питань, рішення яких пропонується в проекті, на Контрактовій площі існує дуже багато хорошого, а саме: вдале транспортне сполучення, два сквери, де люди звикли відпочивати. Це місце з надзвичайною історією. Тут великий туристичний потенціал, зокрема, під землею, де є залишки старовинного міста. Ми пропонуємо залишити все найкраще, що тут є, посилити туристичну привабливість місцевості та додати те, чого тут бракує», – зазначив архітектор Володимир Зотов.

kontr3

Проект «Київська вітальня» дозволить поетапно створити новий європейський простір на Контрактовій площі для людей будь-якого віку та з будь-якими інтересами. Архітектори пропонують реконструювати вул. П. Сагайдачного та створити бульвар на тій частині, що прилягає до Контрактової площі. На цій вулиці та навколо пам’ятника Григорію Сковороді планують висадити дерева, щоб відновити Контрактовий сад. Також облаштують транспортний хаб, буде заборонений транспортний рух на площі перед Подільською РДА і НаУКМА та оновлений Подільський Пасаж. Біля транспортного хабу тимчасові споруди замінять на кав’ярні. У «зрізаному» пагорбі біля пам’ятника П. Сагайдачному відкриється підземний археологічний музей. Зробити площу більш привабливою допоможе застосування різних сценаріїв освітлення, нове мощення та вуличні меблі.

Як зазначила координатор конкурсу Анна Бондар, реконструкція Контрактової площі може розпочатися навесні 2016 року. «Взимку тут можуть бути проведені роботи з благоустрою та розчищення площі. За умови наявного фінансування, розпочати реконструкцію можна вже навесні 2016 року. Відповідні пропозиції до програми соціально-економічного розвитку на наступний рік подасть Департамент містобудування восени», – сказала вона. За словами Анни Бондар, наразі Департамент розглядає можливість узгодження орієнтовного плану-графіка робіт.

Також варто зазначити, що ідеї, які пропонуються в проекті, доопрацюють за результатами громадських обговорень, що відбудуться впродовж липня на різних майданчиках.

Перейти до спискуВерсiя для друку