Головна  →  Новини  →  6 жовтня 2016, 10:52

Віталій Кличко: «Перевиконання бюджету Києва за 8 місяців — 3,5 млрд грн. І ми плануємо спрямувати ці кошти на впорядкування боргів міста та у сферу ЖКГ»

Віталій Кличко: «Перевиконання бюджету Києва за 8 місяців — 3,5 млрд грн. І ми плануємо спрямувати ці кошти на впорядкування боргів міста та у сферу ЖКГ»

«Відповідно до затвердженого нового регламенту Київради я вношу як невідкладний проект рішення «Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 22 грудня 2015 року №61/61 «Про бюджет міста Києва на 2016 рік». Цей проект передбачає коригування бюджету за двома напрямками: перший — впорядкування боргів столиці. Та другий — кошти для житлово-комунального господарства», — заявив мер Києва Віталій Кличко під час виступу на початку засідання Київради.

Мер відзначив, що основою для коригування є перевиконання бюджету міста за 8 місяців на 3,5 млрд грн.

«Наприкінці вересня завершилися складні переговори з Міністерством фінансів щодо врегулювання боргової операції міста, яка пов‘язана з параметрами державного бюджету. Орієнтовно сьогодні — і ми сподіваємося на це — парламент може розглянути відповідні поправки до закону «Про Державний бюджет України на 2016 рік», — зазначив Віталій Кличко.

Він зауважив, що Мінфін погодився зменшити суму реструктуризованих у 2015 році зовнішніх зобов‘язань столиці в доларах США на еквіваленту суму за курсом Нацбанку. «Яку ми погасимо самостійно за внутрішніми облігаціями, що передбачалося зробити за рахунок субвенції, — повідомив Віталій Кличко. — Нагадаю, що це 1,9 млрд грн заборгованості за облігаціями, які на даний час в портфелі державних банків. Таке погашення дає нам майже 800 тисяч щоденної економії на відсотках та зменшує боргове навантаження. Цим, власне, і викликана невідкладність цього рішення», — підкреслив Київський міський голова.

Другою, не менш важливою складовою цього рішення, наголосив Віталій Кличко, є необхідність розрахунків в житлово-комунальному господарстві під час підготовки до опалювального сезону. «Для цього передбачаються майже півмільярда гривень», — зазначив мер Києва.

Він також повідомив, що КМДА завершує аналіз пропозицій головних розпорядників коштів щодо коригування бюджетних показників за результатами року. «І такі зміни, а це ще додатково близько 2 млрд гривень, будуть запропоновані до розгляду Київрадою вже у звичайному режимі не пізніше середи наступного тижня», — зазначив Віталій Кличко.

Він підкреслив, що це дуже важливі питання і закликав депутатів Київради ухвалити їх. «Бо ми входимо в опалювальний сезон. Готувалися до нього в надскладних умовах — коли заблоковані рахунки «Київенерго», що потягнуло за собою і проблеми з плановими ремонтами, і з перекладенням труб, та інші. І ми робимо все, щоб столичні будинки були забезпечені теплом. Як ви знаєте, я вже розпорядився почати подачу тепла в лікарні, дитсадки і школи, інші об’єкти соціальної інфраструктури з 10 жовтня. А за кілька днів після того підключатимемо і столичні будинки. Тому прошу внести як невідкладний до порядку денного запропонований проект рішення і ухвалити його», — зазначив Віталій Кличко.

Перейти до спискуВерсiя для друку