Головна  →  Звітність  →  20 жовтня 2016

Результати позапланового аудиту відповідності діяльності Шевченківської РДА, структурних підрозділів, підпорядкованих підприємств, установ, організацій (Управління освіти, Управління охорони здоров’я, КП «Керуюча компанія») з питань використання комунального майна, переданого в орендне користуванняза орендними ставками від 1 до 5%

В ході аудиту оцінювалась діяльність Шевченківської РДА та її структурних підрозділів, підпорядкованих підприємств, установ, організацій (Управління освіти, Управління охорони здоров’я, КП «Керуюча компанія») щодо здійснення контролю за використанням комунального майна, переданого в орендне користування за орендними ставками від 1 до 5%.

Так, в Шевченківській РДА та в підпорядкованих їй підприємствах, установах, організаціях станом на 01.08.2016 налічувалося 64 діючих договори оренди, укладених з суб’єктами господарювання на використання нежитлових приміщень за орендними ставками від 1 до 5%, загальною площею 6,5 тис. кв.м.

При цьому, комунальне майно, передане в орендне користування за орендними ставками від 1 до 5%, відповідно до договорів оренди, використовується орендарями для розміщення громадських організацій, творчих майстерень, аптек КП «Фармація», приватних навчальних закладів, надання освітніх послуг та послуг з побутового обслуговування населення.

В ході аудиту, з метою встановлення фактичної площі та цільового використання орендарями комунального майна, проведено вибіркові обстеження орендованих нежитлових приміщень.

Зокрема, вибірковими контрольними заходами охоплено близько 70% нежитлових приміщень (45 об’єкти – 5,6 тис. кв.м. (87% площ)) переданих в орендне користування за орендними ставками від 1 до 5%.

Проведені заходи показали, що в цілому зазначені орендовані площі (нежитлові приміщення) використовуються орендарями за цільовим призначенням та у відповідності до умов укладених договорів оренди.

Однак, в ході аудиту встановлено, що в деяких випадках Шевченківською РДА та підприємствами - балансоутримувачами (КНП «Центр первинної допомоги №2») здійснюється недостатній контроль за використанням майна переданого в оренду, в результаті чого, договір оренди, укладений з КП «Фармація», містить недостовірні дані щодо фактично займаної орендарем площі, як наслідок, КНП «Центр первинної допомоги №2» протягом 2015 та січня-серпня 2016 року недоотримано доходів від оренди майна (розрахунково) у сумі 1,74 тис. гривень.

Аналіз наявної інформації свідчить, що Шевченківською РДА та її структурними підрозділами, підприємствами, установами та організаціями контроль за використанням комунального майна, переданого в орендне користування за орендними ставками від 1 до 5%, в цілому здійснюється на належному рівні.


 Рекомендації За результатами позапланового аудиту відповідності діяльності Шевченківської РДА, структурних підрозділів, підпорядкованих підприємств, установ, організацій (Управління освіти, Управління охорони здоров’я, КП «Керуюча компанія») з питань використання комунального майна, переданого в орендне користуванняза орендними ставками від 1 до 5%

З метою поліпшення ситуації та усунення виявлених порушень, проблем та недоліків рекомендується:

  1. Шевченківській РДА, як орендодавцю, та КНП «Центр первинної допомоги №2», як балансоутримувачу майна, вжити заходи щодо внесення змін до договору оренди, укладеного з КП «Фармація», відносно фактично займаної орендарем площі;
  2. КНП «Центр первинної допомоги №2» здійснити донарахування та, спільно з Шевченківською РДА, забезпечити відшкодування недоотриманих коштів від надання в оренду КП «Фармація» нежитлового приміщення по вул. Пимоненка, 10.
Перейти до спискуВерсiя для друку