Головна  →  Реагування на критику в ЗМІ  →  10 листопада 2016

У Департаменті охорони здоров’я спростовують інформацію щодо закупівлі для онкохворих чорнобильців препаратів без клінічно доведеної ефективності

8 листопада Центр протидії корупції оприлюднив інформацію: «Чиновники КМДА хочуть лікувати онкохворих чорнобильців кров’ю телят вартістю у мільйон». Автор матеріалу висуває звинувачення у намаганні витратити бюджетні гроші на придбання лікарських засобів, клінічна ефективність яких не доведена, і таких, що не призначені для лікування онкологічних хвороб.

У зв’язку з цим Департамент охорони здоров’я повідомляє, що в державному бюджеті на 2016 рік передбачені цільові кошти для комплексного медико-санітарного забезпечення та лікування онкологічних захворювань громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Бюджетні кошти спрямовуються на придбання лікарських засобів, виробів медичного призначення, лабораторних реактивів для лікування онкологічних хвороб та інших супутніх соматичних патологій.

Так, у рамках закупівлі до номенклатури лікарських засобів для лікування онкохворих включені препарати, які застосовуються у системній терапії найбільш поширених злоякісних новоутворень, а саме: раку легенів, пухлин шлунково-кишкового тракту, раку грудної та передміхурової залози – бікалутамід, гемцитабін, гозерелін, доксорубіцин, золедронова кислота, оксаліплатин, паклітаксел, флюороурацил.

Для проведення повноцінного комплексного хіміотерапевтичного лікування до номенклатури закупівлі включені лікарські засоби, які застосовуються у якості препаратів супроводу під час введення цитостатиків та після курсу хіміотерапії для профілактики та усунення побічної дії хіміопрепаратів (фізіологічний розчин, відповідні вітаміни, електроліти, тіотриазолін), а також для лікування супутньої соматичної патології.

Такий підхід до організації медичної допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи дозволить забезпечити якісне, повноцінне, безоплатне лікування на базі Київського міського центру радіаційного захисту населення м. Києва від наслідків Чорнобильської катастрофи.

Перейти до спискуВерсiя для друку