КМДА Київська міська державна адміністрація
Офіційний інтернет-портал


7 грудня 2016

Результати аудиту відповідності діяльності КП «Керуюча компанія Дніпровського району м. Києва» як служби замовника щодо дотримання актів законодавства, планів, процедур, контрактів під час виконання робіт із заміни вікон на сходових клітинах по вул. Луначарського, 24, вул. Челябінській, 7, вул. Р. Окіпної, 5

Під час проведення аудиту відповідності діяльності КП «Керуюча компанія Дніпровського району м. Києва» як служби замовника щодо дотримання актів законодавства, планів, процедур, контрактів під час виконання робіт із заміни вікон на сходових клітинах по вул. Луначарського, 24, вул. Челябінській, 7, вул. Р. Окіпної, 5 із залученням спеціалістів КП «Київекспертиза» виявлені завищення виконаних будівельних робіт на загальну суму 105,636 тис. грн, чи 21,13 % від вартості перевірених робіт, в т.ч.:

  • виконання робіт із заміни вікон на сходових клітинах по вул. Луначарського, 24 підрядником ТОВ «НСТ-Інжиніринг» на суму 45,56 тис. грн, чи 22,78% від вартості перевірених робіт;
  • виконання робіт із заміни вікон на сходових клітинах по вул. Челябінській, 7 підрядником ТОВ «НСТ-Інжиніринг» на суму 36,787 тис. грн, чи 18,39% від вартості перевірених робіт;
  • виконання робіт із заміни вікон на сходових клітинах по вул. Р. Окіпної, 5 підрядником ТОВ «НСТ-Інжиніринг» на суму 23,289 тис. грн, чи 23,32% від вартості перевірених робіт.

Зазначене завищення виконаних робіт призвело до порушення вимог пункту 1 статті 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 №996-ХІV, Правил визначення вартості будівництва ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 та пункту 2.13 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88 в частині достовірності відображення інформації в первинних документах, регістрах бухгалтерського обліку та у фінансовій звітності за період виконання робіт.

Відповідно до даних бухгалтерського обліку та первинних документів зазначені роботи оплачені в повному обсязі.

Таким чином, в результаті допущеного завищення вартості та обсягів виконаних робіт КП «Керуюча компанія Дніпровського району м. Києва» зайво перераховано зазначеній підрядній організації ТОВ «НСТ-Інжиніринг» коштів міського бюджету на загальну суму 105,636 тис. грн, що призвело до оціночних фінансових втрат на зазначену суму.

Враховуючи вищевикладене, можна зробити висновок про неналежний контроль з боку осіб, що склали та підписали акти приймання виконаних будівельних робіт.


 

Рекомендації за результатами аудиту відповідності діяльності КП «Керуюча компанія Дніпровського району м. Києва» як служби замовника щодо дотримання актів законодавства, планів, процедур, контрактів під час виконання робіт із заміни вікон на сходових клітинах по вул. Луначарського, 24, вул. Челябінській, 7, вул. Р. Окіпної, 5

1. Усунути виявлені порушення на загальну суму 105,636 тис. грн (в т.ч. під час виконання робіт із заміни вікон на сходових клітинах по вул. Луначарського, 24 на суму 45,56 тис. грн, по вул. Челябінській, 7 – 36,787 тис. грн, по вул. Р. Окіпної, 5 – 23,289 тис. грн) та надати до Департаменту внутрішнього фінансового контролю та аудиту підтверджуючі документи щодо усунення порушень.

2. У подальшому, в договорах з виконання ремонтно-будівельних та проектно-вишукувальних робіт передбачати безумовне повернення виконавцем робіт коштів в сумі виявленого контролюючими органами завищення обсягів та вартості виконаних робіт.

3. Посилити контроль за дотриманням законодавства при розрахунку вартості будівельно-монтажних робіт шляхом підвищення кваліфікації відповідальних осіб.

4. Притягнути до відповідальності, згідно вимог чинного законодавства, відповідних працівників КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Дніпровського району м. Києва» за незабезпечення належного контролю за обсягами та вартістю виконаних робіт.

5. У разі сумнівів щодо кваліфікації власних спеціалістів, у подальшому, для підтвердження обсягів виконаних робіт під час проведення робіт з реконструкцій та капітальних ремонтів, розглядати доцільність залучення незалежних експертних організацій, наприклад КП «Київекспертиза», ДП «Укрдержбудекспертиза».


Адреса цієї сторінки: http://kievcity.gov.ua/news/45337.html
При використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.