Головна  →  Звітність  →  7 грудня 2016

Результати аудиту відповідності діяльності централізованої бухгалтерії дитячо-юнацьких спортивних шкіл та дитячо-юнацької спортивної школи «Атлет», як замовника, щодо дотримання актів законодавства, планів, процедур, контрактів під час виконання капітального ремонту двох зовнішніх систем освітлення стадіону дитячо-юнацької спортивної школи «Атлет» по вул. Зрошувальна, 4А в Дарницькому районі м. Києва

Під час аудиту відповідності діяльності Централізованої бухгалтерії, та ДЮСШ «Атлет», як замовника, щодо дотримання актів законодавства, планів, процедур, контрактів під час виконання капітального ремонту двох зовнішніх систем освітлення стадіону Дитячо-юнацької спортивної школи «Атлет» по вул. Зрошувальна, 4А в Дарницькому районі м. Києва встановлено наступне.

1. Всупереч вимог Порядку здійснення технічного нагляду під час будівництва об'єкта архітектури, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2007 №903, під час проведення капітального ремонту двох зовнішніх систем освітлення стадіону Дитячо-юнацької спортивної школи «Атлет» по вул. Зрошувальна, 4А в Дарницькому районі м. Києва ДЮСШ «Атлет» (замовник робіт) не забезпечено технічний нагляд за дотриманням проектних рішень та вимог державних стандартів, будівельних норм і правил, а також контролю за якістю та обсягами робіт.

2. Загальна сума перевірених будівельних робіт за наданим Централізованою бухгалтерією дитячо-юнацьких спортивних шкіл до аудиту актом виконаних робіт за листопад 2015 року склала 522,432 тис. гривень.

Під час підтвердження відповідності обсягів та вартості фактично виконаних робіт з капітального ремонту двох зовнішніх систем освітлення стадіону ДЮСШ «Атлет» по вул. Зрошувальна, 4-а виявлені завищення виконаних будівельних робіт у ТОВ «НСТ-Інжиніринг» на суму 92,432 тис. грн, чи 17,69% від вартості перевірених робіт.

Всупереч вимог пункту 1 статті 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-ХІV, Правил визначення вартості будівництва ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013 та пункту 2.13 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88, внаслідок завищення підрядною організацією ТОВ «НСТ-інжиніринг» вартості виконаних робіт на суму 92,432 тис. грн в акті КБ-2в за листопад 2015 року, які взяті до обліку, Централізованою бухгалтерією в грудні 2015 року зайво перераховано зазначеній підрядній організації коштів міського бюджету на загальну суму 92,432 тис. грн, що призвело до фінансових втрат на зазначену суму.

Враховуючи вищевикладене, можна зробити висновок, що завищення обсягів та вартості виконаних робіт допущене в результаті незабезпечення технічного нагляду за капітальним ремонтом та належного контролю з боку осіб, що склали та підписали акти приймання виконаних будівельних робіт.


 

Рекомендації за результатами аудиту відповідності діяльності централізованої бухгалтерії дитячо-юнацьких спортивних шкіл та дитячо-юнацької спортивна школа «Атлет», як замовника, щодо дотримання актів законодавства, планів, процедур, контрактів під час виконання капітального ремонту двох зовнішніх систем освітлення стадіону дитячо-юнацької спортивної школи «Атлет» по вул. Зрошувальна, 4А в Дарницькому районі м. Києва

1. Усунути виявлені порушення на загальну суму 92,432 тис. грн та надати до Департаменту внутрішнього фінансового контролю та аудиту підтверджуючі документи щодо усунення порушень.

2. У подальшому, в договорах з виконання ремонтно-будівельних та проектно-вишукувальних робіт передбачати безумовне повернення виконавцем робіт коштів в сумі виявленого контролюючими органами завищення обсягів та вартості виконаних робіт.

3. Розпорядчим документом визначити відповідальних осіб за технічний нагляд на об’єктах дитячо-юнацької спортивної школи «Атлет» та попередити про персональну відповідальність у випадку виявлення завищення фактично виконаних обсягів робіт.

4. Шляхом призначення відповідальної особи посилити контроль за дотриманням законодавства під час визначення вартості робіт при погодженні договірної ціни та під час включення вартості виконаних робіт в акти форми №КБ-2в.

5. Притягнути до відповідальності, згідно вимог чинного законодавства, відповідних працівників дитячо-юнацької спортивної школи «Атлет» за незабезпечення належного контролю за обсягами та вартістю виконаних робіт.

6. У разі сумнівів щодо кваліфікації власних спеціалістів, у подальшому, для підтвердження обсягів виконаних робіт під час проведення робіт з реконструкцій та капітальних ремонтів, розглядати доцільність залучення незалежних експертних організації, наприклад КП «Київекспертиза», ДП «Укрдержбудекспертиза».

Перейти до спискуВерсiя для друку