Головна  →  Звітність  →  22 грудня 2016

Результати аудиту відповідності діяльності управління житлово-комунального господарства та будівництва Печерської районної в місті Києві державної адміністрації як замовника щодо дотримання актів законодавства, планів, процедур, контрактів під час капітального ремонту, заміни вікон в житловому будинку по вул.Кловський узвіз, 24 у Печерському районі м. Києва та капітального ремонту (заміни вікон) школи І-ІІІ ступенів № 134, ім. Ю. Гагаріна, вул. Печерський узвіз, 13-а у Печерському районі м. Києва.

Під час проведення аудиту відповідності діяльності управління житлово-комунального господарства та будівництва Печерської районної в місті Києві державної адміністрації як замовника щодо дотримання актів законодавства, планів, процедур, контрактів під час капітального ремонту, заміни вікон в житловому будинку по вул. Кловський узвіз, 24 у Печерському районі м. Києва та капітального ремонту (заміни вікон) школи І-ІІІ ступенів № 134, ім. Ю. Гагаріна, вул. Печерський узвіз, 13-а у Печерському районі м. Києва за період з 01.04.2016 по 30.04.2016 із залученням спеціалістів КП «Київекспертиза» виявлено завищення будівельно-монтажних робіт у ТОВ «Укрмонтажлюкс» на загальну суму 405,971 тис. грн (в т.ч. по вул. Кловський узвіз, 24– 261,893 тис. грн, вул. Печерський узвіз, 13-а (школа № 134) – 144,078 тис. грн), чи 23,48 % від загальної вартості перевірених робіт.

Відповідно до даних бухгалтерського обліку та первинних документів зазначені роботи оплачені в повному обсязі.

Таким чином, в результаті допущеного завищення вартості та обсягів виконаних робіт управлінням житлово-комунального господарства та будівництва Печерської районної в місті Києві державної адміністрації зайво перераховано підрядній організації ТОВ «Укрмонтажлюкс» коштів спеціального фонду міського бюджету на загальну суму 405,971 тис. грн, що призвело до фінансових втрат на зазначену суму.

Внаслідок встановленого завищення вартості фактично виконаних обсягів робіт на загальну суму 405,971 тис. грн, в т.ч. глави 1-9 зведеного кошторисного розрахунку – 337,959 тис. грн, управлінням житлово-комунального господарства та будівництва Печерської РДА завищено видатки на технічний нагляд ПП «Ремтехбуд» в сумі 8,449 тис. грн, що призвело до порушення вимог Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-ХІV, п. 5.8.13 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013, листа Держбуду України від 04.10.2000 № 7/7-1010, де йдеться що вартість витрат на технічний нагляд становить 2,5 % від обсягу фактично виконаних робіт (від підсумку глав 1-9).

Враховуючи вищевикладене, можна зробити висновок, що завищення обсягів та вартості виконаних робіт допущене в результаті недостатнього контролю за дотриманням вимог державних стандартів, будівельних норм і правил, а також контролю за якістю та обсягами робіт, виконаних під час будівництва.


Рекомендації за результатами аудиту відповідності діяльності управління житлово-комунального господарства та будівництва Печерської районної в місті Києві державної адміністрації як замовника щодо дотримання актів законодавства, планів, процедур, контрактів під час капітального ремонту, заміни вікон в житловому будинку по вул.Кловський узвіз, 24 у Печерському районі м. Києва та капітального ремонту (заміни вікон) школи І-ІІІ ступенів № 134, ім. Ю. Гагаріна, вул. Печерський узвіз, 13-а у Печерському районі м. Києва

1. Усунути виявлені порушення на загальну суму 414,42 тис. грн (в т.ч. завищення обсягів та вартості робіт на суму 405,971тис. грн, завищення видатків на здійснення технічного нагляду – 8,449 тис. грн) шляхом повернення до бюджету міста Києва коштів на зазначену суму та надати до Департаменту внутрішнього фінансового контролю та аудиту підтверджуючі документи щодо усунення порушень.

2. У подальшому, в договорах з виконання ремонтно-будівельних, будівельно-монтажних та проектно-вишукувальних робіт передбачати безумовне повернення виконавцем робіт коштів в сумі виявленого контролюючими органами завищення обсягів та вартості виконаних робіт.

3. Посилити контроль за дотриманням законодавства при розрахунку вартості будівельно-монтажних робіт шляхом підвищення кваліфікації відповідальних осіб.

4. Притягнути до відповідальності згідно вимог чинного законодавства відповідних працівників управління житлово-комунального господарства та будівництва Печерської районної в місті Києві державної адміністрації за незабезпечення належного контролю за фактичними обсягами робіт.

5. У разі сумнівів щодо кваліфікації власних спеціалістів, у подальшому, для підтвердження обсягів виконаних робіт під час проведення робіт з реконструкцій та капітальних ремонтів, розглядати доцільність залучення незалежних експертних організації, наприклад КП «Київекспертиза», ДП «Укрдержбудекспертиза».

Перейти до спискуВерсiя для друку