Головна  →  Звітність  →  22 грудня 2016

Результати аудиту відповідності діяльності КП «Керуюча компанія Шевченківського району м. Києва» як служби замовника щодо дотримання актів законодавства, планів, процедур, контрактів під час виконання робіт сходових клітин по вул. Орловська, 15

Загальна сума перевірених будівельних робіт за наданими від КП «Керуюча компанія Шевченківського району м. Києва» до аудиту актами виконаних робіт за червень 2016 року склала 150,000 тис. грн.

Під час проведення аудиту відповідностідіяльності КП «Керуюча компанія Шевченківського району м. Києва» як служби замовника щодо дотримання актів законодавства, планів, процедур, контрактів під час виконання робіт сходових клітин по вул. Орловська, 15 із залученням спеціалістів КП «Київекспертиза» виявлені завищення виконаних підрядником ТОВ «СВ ГРУП Україна» будівельних робіт на суму 7,867 тис. грн, чи 5,24% від вартості перевірених робіт.

Зазначене завищення виконаних робіт призвело до порушення вимог пункту 1 статті 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-ХІV, Правил визначення вартості будівництва ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 та пункту 2.13 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88 в частині достовірності відображення інформації в первинних документах, регістрах бухгалтерського обліку та у фінансовій звітності, зокрема:

- завищення даних в акті приймання виконаних будівельних робіт за червень 2016 року (форма №КБ-2в) на загальну суму 7,867 тис. грн;

- завищення даних в оборотно-сальдовій відомості по рахунку 634 «Розрахунки з постачальниками та підрядниками» за 01.02.2016-30.10.2016 на відповідну суму;

- завищення даних в звіті про надходження і використання інших надходжень спеціального фонду (форма № 4-3 м) за ІІ квартал 2016 року на відповідну суму.

Відповідно до даних бухгалтерського обліку та первинних документів зазначені роботи оплачені в повному обсязі.

Таким чином, в результаті допущеного завищення вартості виконаних робіт КП «Керуюча компанія Шевченківського району м. Києва» перераховано підрядній організації ТОВ «СВ ГРУП Україна» коштів міського бюджету на загальну суму 7,867 тис. грн, що призвело до фінансових втрат на зазначену суму. 

Враховуючи вищевикладене, можна зробити висновок про недостатній контроль з боку осіб, що склали та підписали акти приймання виконаних будівельних робіт.


 

Рекомендації за результатами аудиту відповідності діяльності КП «Керуюча компанія Шевченківського району м. Києва» як служби замовника щодо дотримання актів законодавства, планів, процедур, контрактів під час виконання робіт сходових клітин по вул. Орловська, 15

1. Усунути виявлені порушення на загальну суму 7,867 тис. грн та надати до Департаменту внутрішнього фінансового контролю та аудиту підтверджуючі документи щодо усунення порушень.

2. У подальшому, в договорах з виконання ремонтно-будівельних та проектно-вишукувальних робіт передбачати безумовне повернення виконавцем робіт коштів в сумі виявленого контролюючими органами завищення обсягів та вартості виконаних робіт.

3. Посилити контроль за дотриманням законодавства при розрахунку вартості будівельно-монтажних робіт шляхом підвищення кваліфікації відповідальних осіб.

4. Притягнути до відповідальності, згідно вимог чинного законодавства, відповідних працівників КП «Керуюча компанія Шевченківського району м. Києва» за забезпечення недостатнього контролю за обсягами та вартістю виконаних робіт.

5. У разі сумнівів щодо кваліфікації власних спеціалістів, у подальшому, для підтвердження обсягів виконаних робіт під час проведення робіт з реконструкцій та капітальних ремонтів, розглядати доцільність залучення незалежних експертних організацій, наприклад КП «Київекспертиза», ДП «Укрдержбудекспертиза».

Перейти до спискуВерсiя для друку