Головна  →  Новини  →  25 лютого 2017, 13:42

Віталій Кличко разом із киянами відкрив пам'ятник Олені Телізі

Київський міський голова Віталій Кличко разом із киянами, представниками уряду та духовенства відкрив пам'ятник учасниці українського визвольного руху, поетесі Олені Телізі на території Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр».

«Сьогодні ми знаходимося на місці страшної трагедії, місці, яке стало одним із символів злочинів проти людяності. Важливо пам’ятати що тут сталося, шанувати пам’ять про безневинних жертв і зберегти її для наступних поколінь. Зберегти як нагадування: такого не повинно повторитися!» - зазначив Віталій Кличко під час церемонії відкриття пам'ятника.
Мер столиці зауважив, що минулого року Київ та Україна на гідному рівні провели заходи із вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру до 75-ої річниці трагедії.

«Сьогодні ми вшановуємо пам'ять та відкриваємо пам'ятник громадсько-політичному діячу, учасниці українського визвольного руху, поетесі Олені Телізі. І в її особі ми вшановуємо усіх українських патріотів, які боролися і віддали свої життя за незалежну Україну», - підкреслив Віталій Кличко.

Міський голова зазначив, що пам'ятник встановлений коштом столичної  громади, і його вартість - близько 8 млн гривень.
«І хочу запевнити: зобов’язання, яке взяв на себе як мер Києва, я маю намір виконати. Тут за кілька років буде зведений Меморіал пам’яті жертв Бабиного Яру. Пам’яті всіх безневинно загиблих, - розповів Віталій Кличко. - Ми працюємо над концепцією меморіалу, над збором коштів благодійників на його спорудження. І історичну пам’ять про трагедію світового масштабу буде вшановано і збережено», - наголосив мер Києва.

Перейти до спискуВерсiя для друку