Головна  →  Новини  →  18 травня 2017, 10:48

Віталій Кличко закликав депутатів Київради вшанувати пам'ять жертв політичних репресій

Віталій Кличко закликав депутатів Київради вшанувати пам'ять жертв політичних репресій

Мер Києва Віталій Кличко на початку засідання Київради закликав депутатів вшанувати пам'ять жертв політичних репресій сталінського режиму.

«Сьогодні – трагічний День в нашій історії – День пам'яті жертв політичних репресій. Ми згадуємо жахливі наслідки політики Сталіна і його тоталітарної системи, яка знищувала цілі народи.  Зокрема, ми вшановуємо пам'ять невинних жертв страшного злочину, коли 18 травня 1944 року за наказом Сталіна весь кримськотатарський народ був депортований із Криму. Всі ми в цей день розділяємо біль кримськотатарського народу. На жаль, сьогодні через імперські амбіції Кремля, Крим окупований Росією і багато кримських татар знову вимушені були покинути свою Вітчизну», – зазначив Віталій Кличко.

Також , зазначив мер Києва, цього тижня Україна згадує ще одну трагічну історію. Биківню – де, під Києвом, органами НКВС  було розстріляно, закатовано та поховано понад 14 тисяч невинних людей, – українців, яким тоталітарна система винесла вирок – «ворог народу».

«Політичні репресії, знищення громадян і депортації народів більше ніколи не повинні повторитися в історії України! Це – страшний урок, який потрібно засвоїти назавжди, – наголосив Віталій Кличко. – І я пропоную вшанувати хвилиною мовчання пам’ять усіх жертв політичних репресій».

Перейти до спискуВерсiя для друку