Головна  →  Новини  →  19 травня 2017, 16:24

Дмитро Турчак: «Столиця потребує створення єдиної Служби крові»

У столиці повинна запрацювати потужна Служба крові і статися це повинно якнайшвидше. На цьому наголосив директор Департаменту охорони здоров’я Дмитро Турчак під час перевірки роботи Київського міського центру крові.

За його словами, сьогодні в Києві заготівлю донорської крові та її компонентів проводять Київський міський центр крові, державне підприємство «Дорожня станція переливання крові Південно-Західної залізниці» та вісім відділень трансфузіології, підпорядковані лікарням. Проте вся ця розпорошена система, на жаль, далека від ідеалу.

«Стандартизація процесів заготівлі крові повинна відповідати двом основним принципам: якість і безпека. Основна вимога до служби крові будь-якого рівня організації – гарантія якості всіх процедур і операцій від забору крові до одержання кінцевого продукту. А досягти цього можна лише переформатувавши існуючу систему в сучасну високоспеціалізовану вертикально інтегровану на міському рівні службу, яка забезпечить організацію донорства, заготівлю, тестування та своєчасне забезпечення компонентами крові муніципальних закладів», – наголосив директор Департаменту Дмитро Турчак.

В профільному Департаменті пояснили, що централізація Служби крові дозволить створити єдиний інформаційний простір, який забезпечить обмін інформацією про донорів крові та наявності компонентів крові в муніципальних закладах.

«Сьогодні ми вже маємо досвід роботи за системою штрих-кодування у Київському міському центрі крові. Вона дозволяє підвищити безпеку процесу заготівлі та використання компонентів донорської крові, виключити помилки в роботі медиків, оптимізувати технологічний процес заготівлі, покращити облік компонентів крові. За умов реформування Служби крові цю систему буде впроваджено у всьому місті», – зауважив він.

Але основне, за переконанням медиків – це гарантована безпека. Безпека донорів та реципієнтів.

«Мільйонам людей всього світу повернено здоров’я та збережено життя завдяки можливостям трансфузіології. Сотні киян щодня потребують переливання крові. Ми просто не можемо допустити, щоб у столиці ця галузь медицини не відповідала провідним світовим стандартам. Тож створити умови для абсолютної, гарантованої безпеки, як донорів, так і тих, хто потребує донорської крові – важливе завдання, яке ми виконаємо», – запевнив Дмитро Турчак.

Перейти до спискуВерсiя для друку