Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Біолог-дослідник провів обстеження 400-літньої липи Петра Могили: буде проведена санітарна обробка та фіксація дерева (+фото)

13 травня 2022 року, 16:15

Спеціалісти проведуть санітарну обробку та фіксацію 400-літньої липи Петра Могили. Про це повідомляє КО «Київзеленбуд».

Після обстеження дерева фахівці КО «Київзеленбуд» та біолог-дослідник Ігор Сінгер визначили три першочергові етапи робіт:

  • санітарна обробка і формування пасивного дренажу рани, монтаж сітки на отвір;
  • санітарна розвантажуюча обрізка (тінінг);
  • встановлення тимчасової опори для розвантаження гілки як тимчасове рішення.

У подальшому потрібно буде розробити систему догляду за раною. Також для фіксації дерева потрібно буде спроектувати, виготувати та встановити систему динамічної стабілізації крони.

Ігор Сінгер - біолог-дослідник, експерт зі стану рослин, фахівець з аплікації засобів захисту рослин. Він неодноразово лікував це дерево, тож добре його знає. За його словами, причиною зламу гілки стала анатомічна вада розвитку стовбура (вростаюча кора). Крім того, вглибині дерева розвивалися  стовбурові інфекції, оскільки встановлена два десятиліття тому підпора почала вростати всередину дерева.

Нагадаємо, внаслідок вчорашньої негоди у Києві було пошкоджено понад 200 дерев. Одним з них, на жаль, стала легендарна липа Петра Могили, вік якої становить близько 400 років.

Фахівці обстежують 400-літню липу Петра Могили, яка зазнала пошкоджень через сильну негоду (Фото – КМДА, Олексій Самсонов)

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]