Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Київ ініціював адаптацію європейських стандартів догляду за деревами з метою їх впровадження у столиці

06 грудня 2022 року, 11:27

У Києві розпочалася робота над створенням офіційної української версії європейських стандартів догляду за деревами (Technical Standards in Tree Work), розробленими провідними фахівцями з 11 країн ЄС. Передбачається, що наступним кроком стане імплементація стандартів на рівні міста Києва. Про це повідомив начальник Управління екології та природних ресурсів КМДА Олександр Возний.

«У своїй роботі ми завжди орієнтуємося на найкращі світові практики. Як тільки нові європейські стандарти догляду за деревами були опубліковані, ми почали перемовини з колегами з ЄС із метою створення їх офіційної української версії. Це досить складний процес, який потребує залучення до участі структур національного рівня. Тому на сьогодні ми маємо домовленість із Асоціацією міст України про роботу над українською версією стандартів. Фахову підтримку при цьому забезпечить робоча група, яку організовує Управління екології та природних ресурсів КМДА спільно з КО «Київзеленбуд». Наступним кроком стане впровадження стандартів на рівні столиці. Окрім того, Асоціація міст України забезпечить можливість використання цих стандартів і в інших громадах України», – зазначив Олександр Возний.

Technical Standards in Tree Work – проєкт, створений за підтримки ЄС і спрямований на розробку європейських технічних стандартів щодо посадки, обрізки, та догляду за деревами. Участь у розробці стандартів, які відображають найкращі європейські практики роботи з деревами, взяли 12 організацій із 11 країн Європи: асоціації арбористів, інститути, тренінгові та дослідницькі центри. Робота над створенням документації тривала з вересня 2019-го до серпня 2022 року.

Нагадаємо, що попри складну економічну та безпекову ситуацію цьогоріч у Києві висадили 4 750 дерев та 53 000 кущів. У планах на 2023 рік – масштабувати сучасні підходи в озелененні міста. Так, активно висаджуватимуть багаторічники, а на ділянках, де утримання газонів не є доцільним, з’являться пілотні проєкти з використанням декоративних луків та злаків. Також озеленювачі столиці продовжать уважно підходити до вибору сортів дерев і кущів, віддаючи перевагу тим, які найкраще себе зарекомендували в міських умовах.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]