Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Київ отримав від МОЗ 42 600 доз вакцин виробництва Oxford/AstraZeneca (Covishield), столиця готова до старту вакцинації (+фото, відео)

24 лютого 2021 року, 13:15

Заклади охорони здоров’я столиці готові до старту кампанії з вакцинації проти COVID-19. Зокрема, і тим препаратом, що надала держава. Про це повідомив під час онлайн прес-брифінгу виконувач обов’язків першого заступника голови КМДА, керівник робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації Валентин Мондриївський.

Він звернув увагу, що наразі в столиці спостерігається тенденція до зменшення рівня захворюваності на COVID-19, але розслаблятися не можна.

«Наразі ми спостерігаємо тенденцію до зменшення рівня захворюваності на COVID-19. Це означає, що міська влада вживала правильних заходів. Водночас, ніхто не може прогнозувати, як ситуація розвиватиметься далі. Першими, за програмою МОЗ, вакцинуватимуться медики. Адже саме вони знаходяться на передовій у протистоянні пандемії, рятуючи життя та здоров’я людей. Зазначу, що вакцинація відбуватиметься добровільно», – наголосив Валентин Мондриївський.

Він нагадав, що Київрада за ініціативи Київського міського голови проголосувала за виділення коштів на закупівлю вакцини для киян.

«Міська влада веде переговори про закупівлю. Сьогодні великий дефіцит вакцини у світі, великі обсяги її вже законтрактовані. Київ робить усе, аби отримати якісний препарат і вакцинувати насамперед медиків та інші найбільш уразливі групи киян», – підкреслив в.о. першого заступника голови КМДА.

Директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург поінформувала, що столиця сьогодні отримала від Міністерства охорони здоров’я 42 600 доз вакцин виробництва Oxford/AstraZeneca (Covishield).

Вона запевнила, що Київ провів серйозну системну роботу і готовий до старту вакцинації.

«По-перше, на сьогодні в столиці сформовано 15 мобільних бригад з імунізації. Медики мобільних бригад пройшли та продовжуватимуть проходити відповідне навчання на національному рівні з імунізації від COVID-19 вакцинами від Pfizer/BioNTech та AstraZeneca. Враховуючи, що ці вакцини вимагають різних умов зберігання та логістики, одна частина мобільних бригад вивчила спосіб використання, введення й особливості роботи з вакциною Pfizer/BioNTech, інша – з AstraZeneca. По-друге, підготовлено 120 тимчасових пунктів вакцинації в закладах охорони здоров’я та інтернатах. Також підготовлено 120 додаткових стаціонарних пунктів вакцинації від COVID-19 на базі ЦПМСД міста», – зазначила Валентина Гінзбург.

Вона пояснила, що додаткові пункти знадобилися, щоб не заважати процесу планової обов’язкової вакцинації за календарем у наявних 138 кабінетах щеплень.

Директорка Департаменту охорони здоров’я також повідомила, що вже верифіковані списки медичних працівників, які отримають щеплення в першу чергу.

«Це члени мобільних бригад, медики, які працюють у лікарнях із хворими на COVID-19, співробітники лабораторій, де проводиться аналіз на виявлення вірусу (8 лабораторій у комунальних медзакладах та Центральна лабораторія МОЗ України), працівники екстреної медичної допомоги, включно з водіями, та медики інших закладів охорони здоров’я», – розповіла Валентина Гінзбург.

За її словами, іде активна підготовка до вакцинації літніх людей (85+). Лікарі співпрацюють зі своїми пацієнтами цих вікових груп та складають списки охочих щепитися.

Директорка Департаменту наголосила, що вакцинація є добровільною та безоплатною.

Вакцина від коронавірусу Oxford/AstraZeneca (Covishield), яку столиця отримала від МОЗ

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]