Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Київ став першим містом в Україні з власною інфраструктурою для інтернету речей

03 лютого 2022 року, 15:20

У Києві побудували міську опорну мережу та інфраструктуру для впровадження технології інтернету речей. Про це повідомив керівник цифрової трансформації Києва (CDTO) Петро Оленич.

«Розумне місто неможливе без впровадження технологій інтернету речей: традиційної інфраструктури, мережі підключених датчиків та системи керування. Вже зараз Київ покритий мережею для збору та аналізу даних – для цього в усіх районах міста працюють 295 базових станцій. Наступний крок – встановлення датчиків на локаціях і аналіз інформації», – зазначив Петро Оленич.

Це дасть змогу моніторити стан навколишнього середовища, контролювати мікроклімат у школах чи лікарнях та підвищити ефективність роботи комунальних служб.

«Завдяки бездротовій технології зв’язку LoRaWAN датчики можливо використовувати для отримання даних із максимальною енергоефективністю. Вони будуть встановлені на газових трубопроводах, водопроводах, електрощитках тощо», – написав на своїй сторінці у Facebook директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій Олег Половинко.

Один із прикладів – «розумні баки для сміття». Датчики на баках дозволять інформувати про можливе займання вогню в контейнері, відображати та прогнозувати наповненість за допомогою ультразвукового сигналу. Коли бак переповнений, комунальні служби отримуватимуть повідомлення про необхідність вивозу сміття.

«Які прямі ефекти цих рішень на цьому прикладі? Процеси стають економічнішими: ми не ганяємо сміттєву машину по всьому місту, а можемо оптимально побудувати маршрут, заощадивши і паливо, і час водія», – зазначив Олег Половинко.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]