Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Київ та інші українські міста розраховують на прийняття завтра Урядом постанови щодо компенсації теплопостачальним підприємствам різниці в тарифах

08 грудня 2021 року, 20:53

Завтра, на черговому засіданні, Уряд України розгляне шляхи удосконалення механізму визначення обсягу заборгованості держави перед підприємствами комунальної теплоенергетики різниці в тарифах.

Як зазначив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, така заборгованість виникла у зв’язку з невідповідністю між фактичною вартістю послуг з теплопостачання та встановленими тарифами для населення і бюджетних установ. Визначений обсяг заборгованості буде компенсований комунальним підприємствам з державного бюджету. Представники муніципалітетів розраховують на прийняття відповідної постанови завтра, адже це дозволить збільшити обсяги компенсації комунальним підприємствам, які опинились у критичних умовах через зростання ціни на газ.

Зміни до методики нададуть можливість визначити розмір компенсації з державного бюджету комунальним підприємствам теплопостачання, а також враховуватимуть і обсяг коштів, спрямованих органами місцевого самоврядування на забезпечення діяльності підприємств галузі.

«Українські міста сподіваються на прийняття постанови як чергового антикризового кроку, враховуючи ситуацію з енергетикою в якій опинилася країна. Зміни до методики дозволять підприємствам теплокомуненерго зменшити заборгованість за газ і зміцнити свої господарські позиції. В той же час оновлена методика надасть можливість НАК «Нафтогаз» отримати значно більше фінансування для додаткової закупівлі природного газу, що є надважливим для стабільного проходження опалювального сезону», – пояснює Петро Пантелеєв.

На сьогодні необхідність прийняття постанови підтримали низка міст через Асоціацію міст України.

Нагадаємо, 7 жовтня Київська міська рада прийняла рішення про збільшення розміру статутного капіталу комунального підприємства «Київтеплоенерго» на 2 мільярди гривень. Це один із необхідних кроків для забезпечення стабільного проходження опалювального сезону в столиці. Також це дозволило не допустити зростання тарифів на тепло і гарячу воду.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]