Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Київрада підтримала звернення до Президента та Парламенту щодо недопустимості схвалення законопроекту про столицю в чинній редакції

18 листопада 2021 року, 14:23

Київрада підтримала звернення до Президента та Парламенту щодо недопустимості схвалення законопроекту №2143-3д «Про місто Київ – столицю України» в чинній редакції. Відповідний проект рішення підтримали 62 депутати.

«До порядку денного засідань Верховної Ради України на 16-19 листопада 2021 року включене голосування за прийняття за спеціальною процедурою законопроекту № 2143-3д «Про місто Київ – столицю України». Вперше до прямо передбаченого Конституцією України закону застосовується спеціальна скорочена процедура розгляду. Саме за цією процедурою парламентарі хочуть ухвалити закон, за яким буде жити столиця України протягом наступних десятків років. Україна ратифікувала Європейську хартію місцевого самоврядування 6 листопада 1996 року без заяв та застережень, а чинності для України вона набула 11 вересня 1997 року. Європейська хартія місцевого самоврядування визначає, що у процесі планування і прийняття рішень щодо всіх питань, які безпосередньо стосуються органів місцевого самоврядування, з останніми мають проводитися консультації, своєчасно і належним чином», – йдеться в зверненні.

Також, у ньому зазначається, що територіальна громада міста Києва позбавлена можливості на консультації, а власне законопроект був презентований за 2 дні до його ухвалення профільним парламентським комітетом.

«Всупереч частині п'ятій статті 140 Конституції України законотворці намагаються на власний розсуд обмежити спроможність Києва керувати своїми районами, встановлюючи унікальні механізми затвердження на рівні Кабінету Міністрів України переліку та меж районів всередині столиці. Намагання встановити на рівні закону розподіл повноважень на міському та районному рівнях є антиконституційним прямим втручанням у повноваження Київської міської ради. Новий закон про столицю України не повинен порушувати конституційних прав мешканців Києва та принципів місцевого самоврядування.  Для збереження місцевого самоврядування та забезпечення прав мешканців столиці України ухвалювати новий закон про місто Київ потрібно з дотриманням усіх вимог щодо громадського обговорення та належної експертизи, з дотриманням щодо міста Києва точного виконання норм статей 140-146 Конституції України», – йдеться у зверненні.

У бажанні будувати європейську столицю процедура з ухвалення відповідного законопроекту має відповідати ключовим європейським принципам місцевого самоврядування. Тому Київська міська рада переконана, що законопроект № 2143-3д «Про місто Київ – столицю України» має бути направлений на широке громадське обговорення та проведення консультацій.

«Ми закликаємо Президента України як гаранта Конституції не допустити порушення вимог як норм Основного Закону України, так і Європейської хартії місцевого самоврядування ухваленням законопроекту № 2143-3д «Про місто Київ – столицю України». Ми звертаємось до Верховної Ради України – не допустити ухвалення законопроекту № 2143-3д «Про місто Київ – столицю України» без проведення широких консультацій та отримання висновку європейських партнерів, зокрема Європейської комісії за демократію через право (Венеціанська комісія) та Ради Європи. Київська міська рада зі свого боку зробить усе належне, аби зберегти киянам гарантоване їм міжнародним та національним законодавством право на місцеве самоврядування», – підкреслюється у зверненні.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]