Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Майже тисяча дітей у Києві перебувають у родинах, які опинилися у складних життєвих обставинах

30 жовтня 2019 року, 16:41

У Києві сьогодні 926 дітей перебувають у родинах, які опинилися у складних життєвих обставинах. Тільки цього року соціальні служби вилучили із таких родин 151 дитину. Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда під час прес-конференції щодо запобігання соціальному сирітству.

«Перебування дітей у родинах, які опинилися у складних життєвих обставинах, є ризиком того, що діти потраплять на вулицю. Проблема в тому, що розгляд судової справи щодо позбавлення батьківських прав, може тривати кілька років. У цей час дитина не має статусу сироти, і ми не можемо влаштувати дитину у дитячий будинок сімейного типу, щоб забезпечити їй перебування в умовах, наближених до сімейних», – зазначила Марина Хонда.

За її словами, у цей період дитина має бути влаштована до патронатної родини, але таких у Києві всього три. Вони не мають можливості покрити усіх потреб. Необхідне законодавче регулювання, щоб на період розгляду справ, які можуть тягнутися кілька років, ми могли влаштувати дитину у заклад з умовами виховання, наближеними до сімейних.

Крім того, треба вносити зміни до законодавства, щоб справи про позбавлення батьківських прав розглядалися в першу чергу.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]