Версія для людей із вадами зору

Микола Поворозник: Інформація щодо щеплення викладачів деяких вишів не вакциною від коронавірусу – не підтвердилася

15 червня 2021 року, 17:40

Інформація щодо щеплення проти коронавірусу викладачів деяких вишів нібито іншим препаратами, а не вакциною від виробника Pfizer, яка була поширена через соціальні мережі, – не підтвердилася. Для перевірки процесу вакцинації співробітників вишів від COVІD-19, зокрема викладачки Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова, у Департаменті охорони здоров’я створили спеціальну комісію. Наразі отримано результати перевірки. Про це повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

«Члени комісії розглянули відповідні документи та відібрали пояснення від медиків вакцинальної бригади і адміністрації медичного закладу. За результатами розгляду встановлено, що вакцинація проводилася з дотриманням належних умов зберігання, транспортування, приймання та обліку вакцин», – повідомив Микола Поворозник.

Він пояснив, що медзаклад отримує вакцину Comirnaty виробника Pfizer на Базі спеціального медичного постачання міста Києва поштучно, у флаконах без пакування. Для її безпечного транспортування використовуються пусті упаковки від інших вакцин, попередньо перемарковані.

Зазначимо, кількість охочих щепитися співробітників університету станом на ранок 10 червня 2021 року в порівнянні з інформацією, яка була попередньо надана, збільшилась на 48 осіб. Тому вакцинальна бригада у терміновому порядку отримувала додаткові дози вакцини. За браком часу переробити та перемаркувати упаковку з-під вакцини від дифтерії та правця не було можливості, тож медики обмежилися тим, що перекреслили назву на коробці.

Під час проведення вакцинації безпосередньо у приміщенні Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова порожня коробка від іншого препарату з перекресленою назвою була використана для складання пустих флаконів і подальшої утилізації згідно з чинними вимогами. Ця коробка була на додатковому (не маніпуляційному) столі, разом із іншими використаними матеріалами.

«За результатами перевірки члени комісії Департаменту охорони здоров’я дійшли висновку, що факти використання іншого медичного препарату не підтвердилися. Співробітники Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова були щеплені вакциною Comirnaty виробника Pfizer», – зазначив Микола Поворозник.

Окремо зауважимо, що станом на 15.06.2021 не надходило жодних звернень або скарг до Департаменту охорони здоров’я або медичного закладу, який надав вакцинальну бригаду для проведення вакцинації у вищому навчальному закладі.

«Враховуючи важливість та делікатність питання вакцинації, ми переконливо просимо не розповсюджувати неперевірену інформацію, не оперувати недостовірними даними. Якщо ви маєте хоч якісь сумніви – зверніться до фахівців, не соромтеся уточнити чи перепитати, адже мова йде не лише про ваше здоров’я, а й про репутацію медиків, які вже більше року боряться із пандемією», – закликав Микола Поворозник.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua