Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Микола Поворозник: В Олександрівській лікарні первинним тестуванням виявлено шість випадків COVID-19 штаму «Дельта»

22 липня 2021 року, 10:44

В Олександрівській лікарні Києва первинним тестуванням виявлено шість випадків захворювання коронавірусною інфекцією викликаною штамом «Дельта». Про це повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

«Відомо, що це пацієнти різного віку – від 21 до 73 років. Для проведення первинних досліджень на виявлення саме цього штаму Олександрівська лікарня закупила спеціальні реактиви. Наразі біоматеріал, відібраний у пацієнтів із підозрою на захворювання коронавірусною інфекцією, викликаною штамом «Дельта», передано для підтвердження в Київський міський лабораторний центр МОЗ України», – розповів Микола Поворозник.

Він зауважив, що останніми днями у столиці, як у всій країні загалом, спостерігається незначне збільшення хворих на COVID-19.

«Така ситуація прогнозована, адже зараз сезон відпусток. Люди подорожують як всередині країни, так і закордон. Штам «Дельта» має високий рівень контагіозності (заразливістю), коротший інкубаційний період та агресивніший перебіг, тож місто веде активну підготовку до третьої хвилі пандемії. На сьогодні визначено 23 медичні заклади, у яких можна буде розмістити понад 5600 хворих на коронавірус», – зазначив Микола Поворозник.

Він додав, що з досвіду країн, де вже набирає обертів третя хвиля, однією з її особливостей є захворювання серед дітей.

«Зокрема, спостерігається збільшення випадків, які потребують госпіталізації. І це при тому, що діти та молодь переносять захворювання легше, аніж люди похилого віку та ті, хто страждає на хронічні захворювання, але дуже швидко передають хворобу», – розповів Микола Поворозник.

Він зазначив, що дієвий спосіб вберегтися від захворювання – вакцинація.

«Сьогодні місто зробило все для того, щоб кожен охочий міг вакцинуватися. У столиці щеплення проти COVID-19 можна зробити в Центрі вакцинації на Лівобережній, у кабінетах щеплень муніципальних закладів охорони здоров’я та в міні-вакцинальних центрах, які працюють у вихідні. Тож вакцинуйтеся, захистіть себе і своїх рідних від захворювання!» – закликав Микола Поворозник.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]