Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Місто та центральна влада готові підтримати громадську ініціативу щодо створення парку «Осокорки»

27 жовтня 2021 року, 13:37

Місто готове підтримати громадську ініціативу щодо створення парку «Осокорки». Про це під час онлайн брифінгу повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

Він розповів, що до міста звернулися представники громадської організації «Національний парк збереження та збагачення флори і фауни «Осокорки» з ініціативою створення рекреаційної зони для відпочинку киян.

«Ідеться про створення комфортного простору для відпочинку навколо озера Тягле, який поєднає активний відпочинок для всіх киян та збереження природного середовища навколо водойми. Ми зацікавлені у розвитку зелених зон у столиці і підтримуємо такі ініціативи», – запевнив Микола Поворозник.

Він підкреслив, що ініціатива дуже важлива не тільки для Дарницького району, але і для всього міста.

«Дарницький район – спальний масив, у якому єдина велика зелена зона для відпочинку – Парк Партизанської слави. Проспект Бажана з інтенсивним трафіком, щільна забудова та мала кількість зелених зон негативно впливають на екологію району. Звичайно, ми підтримуємо ініціативи зі створення нових зелених зон, адже спальні масиви – це не тільки місце, куди люди приїжджають ночувати. Тут вони відпочивають, активно проводять час із родинами та займаються спортом», – зазначив перший заступник голови КМДА.

Проєкт передбачає створення сучасного багатофункціонального парку, що стане осередком активного і спортивного відпочинку киян, естетичного розвитку, екологічного виховання та дбайливого ставлення до флори та фауни.

«Наша громадська ініціатива пропонує створити парк, який стане перлиною всього Києва, а наявність озера Тягле в центрі парку дає великий рекреаційний потенціал. Крім того, територія парку межує з житловою забудовою і добре інтегрується в структуру міста… Багатофункціональний парк стане унікальним об’єктом, який будуть відвідувати близько 3 млн людей на рік. Облаштування парку дасть можливість створити якісний та комфортний простір для всіх», – розповів голова ГО «Національний парк збереження та збагачення флори і фауни «Осокорки» Сергій Машовець

За його словами, громадська організація відкрита до співпраці і запрошує охочих до спільного обговорення, участі та надання конструктивних пропозицій.

«Для створення проєкту парку ми будемо проводити опитування мешканців для врахування громадської думки; залучати фахівців в архітектурній справі, ландшафтних дизайнерів, біологів, науковців і вже готовий проект презентувати громадськості для узгодження», – додав Сергій Машовець.

Він також повідомив, що громадська організація активно консультується з «Фельдман Екопарк», що має успішний досвід втілення аналогічного проєкту в Харкові.

Керівник ГО «Фельдман Екопарк» Володимир Андрющенко повідомив, що в організації з ентузіазмом відгукнулися на ініціативу створення парку «Осокорки» та готові поділитися досвідом.

«У Києві планується створення парку у 300 га. Це унікальна можливість для мешканців Києва, мегаполіса, отримати доступ до природи фактично в межах міста. Ми, в свою чергу, готові всіляко підтримувати ініціативу та ділитися досвідом, який напрацювали під час створення «Фельдман Екопарку»,  – зазначив Володимир Андрющенко.

Готовність сприяти громадській ініціативі висловив також голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко.

«Комітет весь час підтримує питання збереження та розвитку природно-заповідного фонду України. Цей парк, який, я сподіваюся, з’явиться в Києві, має стати не тільки великим і сучасним, а також має стати прикладом для збереження існуючих екосистем і розвитку екосистем»,  – повідомив Олег Бондаренко.

Він запевнив, що взяв на особистий контроль збереження існуючих екосистем на території, де планується розміщення парку, а також нагадав, що для проєкту необхідно буде провести оцінку впливу на довкілля, а також і громадські слухання. 

Про важливість втілення екологічних ініціатив, спрямованих на збереження та збагачення флори і фауни у великих містах, зазначив заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександр Краснолуцький.

«Міністерство у своїй програмі ставить необхідність збільшення природно-заповідного фонду України до 15%. Тому створення нових парків і заказників Міністерство завжди підтримує»,  – повідомив Олександр Краснолуцький та додав, що збереження існуючої екосистеми на Осокорках важливе для всієї України.

Як зазначив Микола Поворозник, для створення парку «Осокорки» місто планує залучити інвестиційні кошти. Тож наступним кроком має стати винесення проекту створення парку «Осокорки» на інвестиційну комісію.

 

 

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]