Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

На Дарницькій ТЕЦ завершують встановлення третього електрофільтру для зменшення шкідливих викидів (+фото)

05 листопада 2021 року, 11:15

До кінця року на Дарницькій теплоелектроцентралі планують ввести в експлуатацію черговий електрофільтр, що дасть змогу зменшити викиди твердих часток на котлоагрегаті. Це вже третій електрофільтр, що збудований за останні кілька років ТОВ «Євро-Реконструкція». Загалом же програма модернізації станції передбачає встановлення чотирьох електрофільтрів та оснащення системами сірко- та азотоочищення, а також закриття золовідвалу. Про це під час інспекції робіт повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

За його словами, Дарницька ТЕЦ одна з найстаріших у столиці і працює на вугіллі. На сучасному етапі станція, що забезпечує теплом і гарячою водою мешканців Дніпровського та Дарницького районів, потребує модернізації, у першу чергу, з метою покращення її екологічних показників.

«У рамках інвестиційної програми ТОВ «Євро-Реконструкція» поступово здійснює реконструкцію наявного газоочисного обладнання пиловугільних котлоагрегатів станції Дарницької ТЕЦ. Проектом передбачено почергове будівництво 4-х сучасних високотехнологічних електрофільтрів. Далі, відповідно до вимог Національного плану скорочення викидів від великих спалювальних установок, передбачено встановлення сіркоочищення та азотоочищення із доведенням концентрації викидів зазначених речовин до європейських норм», – зазначив Петро Пантелеєв.

Він нагадав, що наприкінці 2018 року збудований перший електрофільтр на котлоагрегаті ст. № 6, загальною вартістю 98,6 млн грн. У 2020 році збудовано електрофільтр на котлоагрегаті ст. № 7. Вартість будівництва склала 113 млн грн та силос для складування сухої золи після електрофільтрів.

Експлуатація електрофільтрів дає можливість зменшити викиди твердих частинок із кожного котлоагрегату у 80 разів та досягти концентрацію по викидам пилу на рівні 15-20 мг/куб. м, що відповідає європейським вимогам.

За обсягами та складом виробничих викидів після електрофільтрів підприємство слідкує за допомогою безперервної системи моніторингу.

На сьогодні на завершальній стадії будівництво третього електрофільтру, яке планують завершити до кінця року.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]