Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Постраждалі від домашнього та сексуального насильства під час війни можуть отримати безоплатну правову допомогу від держави

09 серпня 2023 року, 15:33

Постраждалі від сексуального насильства під час війни та домашнього насильства можуть отримати безоплатну правову допомогу від держави. Про це інформує Міністерство юстиції України.

Як зазначають фахівці, сексуальне насильство під час війни має багато проявів, навіть погрози вчинення відповідних дій. Важливо, що такі злочини не мають строку давності. Тож людина може звернутися тоді, коли буде готова.

Так само після 24 лютого не зникла і проблема домашнього насильства, яке вчиняють найближчі люди – рідні та близькі.

Звернувшись до системи безоплатної правової допомоги з цих питань, можна отримати консультації досвідчених юристів, які допоможуть із підготовкою документів, складанням заяв до правоохоронних органів. Якщо потрібно представництво інтересів у суді, зокрема у кримінальних справах – додатково залучаються адвокати. Усі правові послуги для клієнтів надаються безоплатно.

Як звернутися до системи безоплатної правової допомоги:

  • телефоном 0-800-213-103, дзвінки безкоштовні;
  • написати юристу в Telegram https://t.me/LegalAidUkraineBot (кнопка «Отримати консультацію»);
  • звернутися до найближчого бюро правової допомоги: https://linktr.ee/legalaid.gov.ua.

Детальніше – за посиланням.

Нагадаємо, у столиці постраждалі від насильства можуть також отримати правову допомогу в Київському міському Центрі гендерної рівності, запобігання та протидії насильству.

Безоплатна первинна правова допомога включає, зокрема, такі види правових послуг:

  • надання правової інформації;
  • надання консультацій і роз’яснень із правових питань;
  • надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

На консультацію можна записатися дистанційно за номерами: 044-272-15-00 (із мобільного) та 15-00 (зі стаціонарного). Усі дзвінки безкоштовні та анонімні.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]