Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Протягом місяця піротехніки КАРС разом з бійцями ДСНС виявили понад 20 вибухонебезпечних предметів у Пущі-Водиці: на околицях мінна небезпека зберігається

19 травня 2022 року, 13:27

У період із 11 квітня до 19 травня піротехніки комунальної аварійно-рятувальної служби «Київська служба порятунку» у співпраці з Мобільним рятувальним центром швидкого реагування ДСНС здійснили 29 виїздів на територію Пущі-Водиці, де раніше велися бойові дії, та виявили понад 20 вибухонебезпечних предметів. Про це повідомляє Департамент муніципальної безпеки КМДА.

До робіт залучено 5 піротехніків КАРС «Київська служба порятунку». Тривають обстеження території вісім годин на день.

Піротехнічний підрозділ КАРСу у співпраці з Мобільним рятувальним центром швидкого реагування ДСНС майже щодня виконують роботи з обстеження та вилучення вибухонебезпечних предметів на Київщині.

У Департаменті муніципальної безпеки зауважують, що роботи з розмінування та вилучення вибухонебезпечних предметів на територіях, де велися бойові дії або влучали снаряди, виконуватимуть і надалі.

Наголошуємо, що всі міни та боєприпаси, які не розірвалися, становлять смертельну небезпеку. Просимо дотримуватися таких правил поведінки, щоб зберегти життя:

- не з’їжджайте на узбіччя доріг;

- не підходьте до пошкодженої військової техніки;

- не заходьте за огородження, не ігноруйте знаків небезпеки;

- не заходьте на військові позиції та фортифікаційні споруди.

Якщо ви виявили вибухонебезпечний предмет:

  • не беріть його в руки;
  • не переносьте, не зсовуйте з місця, не перекочуйте;
  • не витягайте з землі;
  • не намагайтеся розібрати;
  • не розводьте багаття поруч;
  • зберігайте спокій та не панікуйте;
  • зупиніться, позначте місце знахідки підручними предметами;
  • відійдіть тим самим шляхом, яким рухались, на безпечну відстань та негайно викличте рятувальників.

У разі виявлення підозрілого предмету або вибухівки повідомляйте служби «101», «102» або військових.

Нагадаємо, у Києві суворо заборонено відвідувати ліси та лісопаркові зони, а також заїжджати туди на будь-якому транспорті.

Також діє жорстка заборона на розведення багать та випалювання сухої трави. За порушення передбачена адміністративна відповідальність. Штраф для громадян може сягати кілька десятків тисяч гривень.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]