Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Реабілітаційні послуги кияни можуть безкоштовно отримувати в 38 комунальних медзакладах столиці – Валентина Гінзбург (+список закладів)

24 березня 2023 року, 15:18

У Києві 38 комунальних медичних закладів цього року заключили договір із Національною службою здоров’я України (НСЗУ) щодо надання послуг  реабілітаційної допомоги дорослим і дітям. Загальна сума фінансування НСЗУ за цією статтею видатків у 2023-му становить для них понад  400 000 000 гривень. При цьому передбачено як стаціонарні, так і амбулаторні види медичної реабілітації. Про це повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург.

Вона нагадала, що із впровадженням медичної реформи заклади отримали право самостійно визначатися із видами медичної допомоги, надання яких дозволяє наявна матеріально-технічна база та кадровий потенціал. А Національна служба здоров’я виділяє їм фінансування після перевірки цих критеріїв на відповідність визначеним державою умовам. Таким чином, підписання договорів на надання послуг за тим чи іншим напрямом із НСЗУ для пацієнта має бути маркером якості меддопомоги, яку він очікує отримати в медичній установі. Особливо зважаючи на те, що цього року було додатково збільшено тариф за послуги з реабілітації.

«Усього серед комунальних медзакладів 17 надавачів стаціонарних реабілітаційних послуг та 38 – амбулаторних. Адже деякі лікарні пропонують обидва типи допомоги одночасно. Звісно, йдеться як про дорослу, так і про дитячу реабілітацію», – зазначила Валентина Гінзбург.

Із потрібним конкретному пацієнтові напрямом реабілітації – відновлення через хворобу серця, судинно-мозкову, перенесену травму чи інше – визначається лікар. Він і дає направлення.

Варто зауважити, що останніми роками місто якісно поліпшило сферу дитячої реабілітації. Було взято курс на запровадження системи реабілітації дітей на базах київських дитячих санаторіїв. Для цього з 2018 року проводили відповідну роботу: закуповували обладнання, зміцнювали матеріально-технічну базу, впроваджували нові напрями, проходили спеціальну перепідготовку і підвищували кваліфікацію спеціалісти тощо. 

«Під час цинічних атак агресора низка таких установ зазнала серйозних пошкоджень. Так, через руйнацію не всі вони працюють на повну потужність. Проте ми зробили максимум, щоб вже з 1 червня 2023 року вцілілі дитячі спеціалізовані заклади були готові приймати діточок із розладами мовлення, а також психоневрологічними, кардіоревматологічними, ортопедичними, ендокринологічними та онкологічними хворобами», – повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я.

Окремо вона наголосила на тому, що всі без винятку реабілітаційні послуги в рамках підписаних із Національною службою здоров’я пакетів – безкоштовні. І зазначила, що звернутися за таким видом відновлювальної допомоги та отримати її на безоплатній основі можна тільки за електронним направленням лікаря.

«Тож у киян, які потребують медичної реабілітації за станом здоров’я, є сьогодні і можливості, і вибір. А серед закладів має скластися здорова конкуренція, адже фінансування сьогодні «йде за пацієнтом», і саме від обсягів грошових надходжень залежить заробітна плата медиків, скільки медустанова зможе вкладати у подальший  розвиток та багато інших чинників. Особливо зважаючи на те, що цього року було додатково збільшено тариф за послуги з реабілітації, тож має бути підвищено і якість. Я раджу містянам скористатися можливостями медичної реабілітації у комунальних закладах охорони здоров’я. А в разі виникнення питань або проблем (відмовили, не надається заявлена послуга, вимагали сплатити) – звертатися за роз’ясненнями до директора установи та до НСЗУ як контролюючого органу, якщо директор ваш запит не задовольнив», – запропонувала Валентина Гінзбург.

Перелік комунальних медзакладів, які заключили цього року договір із Національною службою здоров’я України на надання послуг  реабілітаційної допомоги дорослим і дітям

 1. Олександрівська клінічна лікарня.
 2. Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги.
 3. Київська міська дитяча клінічна лікарня № 1.
 4. Київська міська дитяча клінічна лікарня № 2.
 5. Дитяча клінічна лікарня № 3 Солом’янського району.
 6. Дитяча клінічна лікарня № 4 Солом’янського району.
 7. Дитяча клінічна лікарня № 6 Шевченківського району.
 8. Дитяча клінічна лікарня № 7 Печерського району.
 9. Дитяча клінічна лікарня № 9 Подільського району.
 10. Київська міська клінічна лікарня № 2.
 11. Київська міська клінічна лікарня № 4.
 12. Київська міська клінічна лікарня № 6.
 13. Київська міська клінічна лікарня № 7.
 14. Київська міська клінічна лікарня № 8.
 15. Київська міська клінічна лікарня № 18.
 16. Київська міська клінічна лікарня № 11 Дніпровського району.
 17. ТМО «Психіатрія».
 18. ТМО «Дерматовенерологія».
 19. Київський міський центр радіаційного захисту населення м. Києва від наслідків Чорнобильської катастрофи.
 20. Київський міський госпіталь інвалідів Другої світової війни.
 21. Київська міська дитяча клінічна туберкульозна лікарня.
 22. Київський міський центр спортивної медицини.
 23. Перинатальний центр.
 24. Дитячий консультативний центр.
 25. Київський міський консультативно-діагностичний центр.
 26. КНП «КДЦ Голосіївського району м. Києва».
 27. КНП «КДЦ №1  Дарницького району м. Києва».
 28. КНП «КДЦ дитячий Дарницького району м. Києва».
 29. КНП «КДЦ Деснянського району м. Києва».
 30. КНП «КДЦ Дніпровського району м. Києва».
 31. КНП «КДЦ дитячий Дніпровського району м. Києва».
 32. КНП «КДЦ  Печерського району м. Києва».
 33. КНП «КДЦ  Подільського району м. Києва».
 34. КНП  «КДЦ Святошинського району м. Києва».
 35. КНП «КДЦ  Солом’янського району м. Києва».
 36. КНП «КДЦ Шевченківського району м. Києва».
 37.  КНП «КДЦ Оболонського району м. Києва».
 38. Комунальне некомерційне підприємство «Міський медичний центр проблем слуху та мовлення «СУВАГ».

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]