Версія для людей із вадами зору

Столичні лікарні забезпечені необхідними препаратами та мають достатній резерв ліжок

15 січня 2016 року, 15:02

Готуючись до спалаху сезонних інфекційних захворювань, міська влада подбала, аби в київських лікарнях були наявні всі необхідні тест-системи та медикаменти, у тому числі для лікування ускладнень вірусних інфекцій. Крім того, у стаціонарах наявний достатній резерв ліжкового фонду. Про це йшлося під час прес-конференції у КМДА, присвяченої запровадженню у столиці профілактичних заходів.

Разом з тим, як повідомив радник Київського міського голови Михайло Радуцький, мер столиці Віталій Кличко звернувся до приватних фармацевтичних компаній з проханням не вдаватися до спекуляцій та не підвищувати ціни на препарати, які використовуються для лікування або профілактики інфекційних сезонних захворювань.

«Комунальному підприємству «Фармація» взагалі заборонено на період зростання показників захворюваності на грип та ГРВІ підвищувати ціни на такі препарати. Крім того, «Фармація» за рахунок власного прибутку закупила додаткові ліки. Водночас, я звертаюся до людей з проханням не скуповувати медикаменти без призначення лікаря. І підкреслюю – в усіх міських лікарнях є в наявності противірусні, антибактеріальні та інші необхідні препарати», – наголосив Михайло Радуцький.

Як зазначила директор Департаменту охорони здоров’я КМДА Тетяна Донченко, вранці 15 січня в інфекційних відділеннях дитячих лікарень були вільними 56 ліжок, у дорослих – 67.

«Фактично, наразі вільна одна третина місць в мережі інфекційних відділень лікарень для дорослих та половина – для дітей. Тобто існує достатній резерв для госпіталізації пацієнтів, які потребують нагляду та лікування», – зазначила очільниця Департаменту охорони здоров’я.

Вона розповіла, що всі заклади охорони здоров’я працюють в інтенсивному режимі. У посиленому режимі працює служба невідкладної медичної допомоги. Крім того, наразі в Департаменті охорони здоров’я опрацьовують доручення щодо створення мобільних медичних пунктів у місцях прибуття великої кількості людей з інших областей України.

«Ми вирішили створити на території аеропорту «Київ», залізничних та авто- вокзалах мобільні медичні пункти, у яких громадяни зможуть отримати фахову консультацію. У разі виявлення симптомів захворювання медики пропонуватимуть громадянам госпіталізацію до столичних закладів охорони здоров’я», – розповів Михайло Радуцький.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua