Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

У цьому році Київ виділив 9 мільйонів гривень на відшкодування енергоефективних кредитів будинкам ОСББ і ЖБК

09 лютого 2023 року, 14:12

У цьому році Київ передбачив 9 млн грн у рамках програми «теплі кредити» для будинків ЖБК і ОСББ. Програма дозволяє мешканцям багатоповерхівок відшкодовувати 30% тіла банківського кредиту, що взятий для виконання енергоефективних робіт. Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Він пояснив, що механізм передбачає відшкодування з бюджету Києва 30% тіла кредиту, отриманого ОСББ і ЖБК для придбання матеріалів та виконання енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках. Для цього ОСББ і ЖБК слід звернутися до банків-партнерів – «Ощадбанку», «ПриватБанку», «Укргазбанку», подати необхідний пакет документів та отримати кредит. Після використання кредитних коштів подати до банку акти виконаних енергоефективних робіт.

Після цього банк сформує відповідний реєстр із зазначенням суми компенсації та подасть його до Департаменту житлово-комунальної інфраструктури для відшкодування. Потім зазначена сума коштів (30% тіла кредиту) буде зарахована на кредитний рахунок ОСББ і ЖБК.

«Навіть у такі скрутні часи міська влада робить усе, щоб не зупиняти проєкти, спрямовані на підвищення рівня енергоефективності. Кожен виконаний енергоефективний проєкт у будинку, кожне виправдане технологічне рішення, що дозволяє знижувати енергоспоживання, – це крок у напрямку енергетичної незалежності. Особливо на тлі постійних атак ворога на енергетичну інфраструктуру», – зазначив Петро Пантелеєв.

Також він сказав, що програму «теплі кредити» можна поєднувати з програмою співфінансування енергоефективних проєктів «70/30%», зменшуючи інвестиції жителів у заплановані роботи.

Нагадаємо, механізм отримання «теплих кредитів» для столичних ОСББ та ЖБК Київрада запровадила у 2016 році. Програма стала ще одним кроком підтримки з боку міста у процесі виконання енергоефективних заходів у житлових будинках. За цей час допомогою міста при отриманні кредиту скористались 248 житлових будинків.

Умови та порядок відшкодування частини кредиту визначено у Положенні про стимулювання впровадження енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках шляхом відшкодування частини кредитів, яке затверджено рішенням Київської міської ради від 7 липня 2016 року № 565/565.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]