Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Вакцинація за Календарем щеплень: Київ – найкращий за показниками серед регіонів України та єдиний, де досягнуто базовий показник із вакцинації дітей до 1 року

14 грудня 2021 року, 13:00

Київ – найкращий серед регіонів України за показниками із вакцинації за Календарем щеплень та єдиний, де досягнуто базовий показник із вакцинації дітей до 1 року. Про це повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург.

«Зараз, в умовах пандемії, у більшості з нас слово «вакцинація» асоціюється з COVID-19. Проте нікуди не зникли інші небезпечні інфекційні хвороби, які забирають життя та здоров’я. На щастя, багато з них можна попередити завдяки вакцинації», – на це звернула увагу киян директорка Департаменту охорони здоров’я.

Вона пояснила, що йдеться про так звану рутинну вакцинацію за Календарем щеплень.

«Такі хвороби, як кір, паротит, дифтерія, правець, поліомієліт, туберкульоз та інші визначаються як вакцинокеровані, адже з успіхом профілактуються вчасно зробленими щепленнями. Фактично, вакцинація починає захищати нас із перших днів, якщо батьки свідомі, та боронить наше здоров’я протягом усього життя. Вона мінімізує ризики захворіти, а якщо це все ж таки сталося, допомагає уникнути ускладнень, тяжкості перебігу захворювання, смертельних наслідків та інвалідності», – розповіла директорка Департаменту.

Валентина Гінзбург повідомила, що на сьогодні Київ єдиний серед інших регіонів України, що досяг базових показників із вакцинації дітей до 1 року життя майже у всіх вакцинаціях за Календарем щеплень та впевнено утримує перше місце у вакцинації від кору, краснухи, паротиту, поліомієліту, гемофільної інфекції, а також із вакцинації дорослого населення від дифтерії. За словами Валентини Гінзбург, це результат професійного неформального підходу до своїх обов’язків столичних лікарів, наполегливої інформаційно-роз’яснювальної кампанії та відповідального ставлення більшості киян до власного здоров’я.

На жаль, залишаються люди, які категорично налаштовані проти щеплень. Медики стверджують, що такі висловлювання батьків, як: «Може дитина й не захворіє, а щеплення – це ризик» – неприйнятні з погляду доказової медицини. Передбачити, як дитина перенесе те чи інше інфекційне захворювання – неможливо. Лікування завжди складніше за профілактику. До того ж, не завжди ефективне. Тому ризик не робити щеплення є невиправданим.

«Перше питання, яке мають поставити перед собою батьки, приймаючи рішення про те, робити чи не робити щеплення своєму малюку, має звучати так: чи достатньо я обізнаний у медичних питаннях, щоб вирішувати долю своєї дитини, наражаючи її на смертельну небезпеку, яку несуть у собі інфекційні хвороби?» – впевнена Валентина Гінзбург.

Як приклад ефективності вакцинації вона навела спалах кору, який спостерігався в Україні і, зокрема в столиці, наприкінці 2018-го та у 2019 році. За аналізом фахівців, таку ситуацію викликав саме недостатній рівень вакцинованих від цієї хвороби. Після проведення масштабної інформаційної кампанії, прийняття відповідних управлінських рішень та впровадження необхідних заходів, за кілька тижнів від кору щепилося більше киян, ніж за попередній рік. Результат можна оцінити вже сьогодні. Якщо у 2019-му на кір перехворіло 5380 киян, то за 11 місяців 2021 року – лише 6.

«Я закликаю киян до профілактичних щеплень. Зверніться до свого сімейного лікаря, щоб дізнатися чи потребуєте ви особисто вакцинації або ревакцинації. А особливо зробіть це, якщо ви батьки, і йдеться про щеплення ваших дітей! Будьте здоровими та захищеними всією родиною!» – закликала Валентина Гінзбург.

Довідково.

Небезпечні ускладнення деяких інфекційних вакцинокерованих хвороб: кір – пневмонія, енцефаліт, пошкодження серцевого м’яза (міокардит) – можуть бути смертельними. Паротит – гострий панкреатит, менінгіт, ураження органів слуху, чоловіче безпліддя. Дифтерія – блокування дихальних шляхів, інфекційно-токсичний шок, пошкодження серцевого м’яза (міокардит), ураження нервової системи, нефрозонефрит, пневмонія – можуть бути смертельними. Правець – закупорка головної або однієї з дрібних гілок легеневої артерії згустком крові, емболія легеневої артерії, пневмонія, легенева інфекція – можуть бути смертельними. Поліомієліт – пневмонія, міокардит, важкі кишково-шлункові розлади з кровотечею, незворотній розвиток паралічу м’язів, що призводить до деформації хребта та кінцівок. Близько 50% хворих помирають. Здебільшого через порушення дихання при паралічі дихальної мускулатури.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]