Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Валентина Гінзбург: Закликаю мешканців столиці, які мають можливість та бажання стати донорами крові, зробити це! (+адреси)

24 лютого 2022 року, 13:57

Директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург запропонувала мешканцям столиці розглянути можливість стати донором крові:

«Ймовірно, саме ваша кров збереже комусь життя, або допоможе швидше одужати».

Вона зауважила, що на сьогодні в закладах охорони здоров’я є необхідні запаси донорської крові та її компонентів.

«Проте, зважаючи на ситуацію, у країні потрібно активізувати їх поповнення. І розраховувати в цьому, в першу чергу, ми можемо саме на вас – небайдужих свідомих киян!» – наголосила директорка профільного Департаменту.

Валентина Гінзбург розповіла, що стати донором може бути будь-який дієздатний громадянин України віком від 18 років, який пройшов відповідне медичне обстеження і в якого немає протипоказань, визначених Міністерством охорони здоров’я України.

Для дачі крові необхідно звернутися до визначеного пункту,  мати при собі паспорт, або інший документ, який посвідчує особу, а також дуже бажано до цього правильно підготуватися.

Згідно з порадами фахівців, перед дачею крові або її компонентів донор повинен дотримуватись певних правил:

  • за 72 години не слід приймати ліки, які розріджують кров (аспірин, аналгін);
  • за 48 годин не можна вживати алкогольні напої;
  • за 2 години до донації утриматись від паління;
  • перед донацієї потрібно приймати легку їжу (утриматись від вживання смаженого, гострого, солоного, копченого, виключити з раціону банани, яйця, молочні продукти та масло).

«Щодо необхідних обстежень – на ВІЛ,  гепатит С, гепатит В, сифіліс, визначення групи крові та резус–фактору – це все зроблять безкоштовно», – зазначила Валентина Гінзбург.

У місті Києві здача крові відбувається в Київському міському центрі крові за адресами:

  • вул. Максима Берлинського, 12 (з 8.00 – 16.00) – заготівля донорської крові та компонентів крові: плазма, тромбоцити (правобережна частина міста);
  • вул. Миколи Пимоненка, 8 (з 8.00 – 16.00) – заготівля донорської крові (правобережна частина міста);
  • вул. Петра Запорожця, 26 (з 8.00 – 16.00) – заготівля донорської крові (лівобережна частина міста).

Кров можна здати без попереднього запису.

Додаткову інформацію можна дізнатися за телефонами: 044-465-43-63 (Пимоненка, 8); 093-158-47-55 (Петра Запопожця, 26); 093-199-34-16 (Берлинського, 12).

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]