Версія для людей із вадами зору

Віталій Кличко: «АМУ відстояла 48,5 млрд грн надходжень до місцевих бюджетів у 2020 році»

18 лютого 2020 року, 16:08

Асоціація міст України відстояла 48,5 млрд грн надходжень до місцевих бюджетів у 2020 році. Про це заявив голова АМУ, мер Києва Віталій Кличко під час засідання Правління АМУ в Києві.

«Для забезпечення врахування інтересів місцевого самоврядування Асоціація міст України брала активну участь у підготовці та доопрацюванні законопроектів про Держбюджет-2020 та змін до Бюджетного кодексу на всіх стадіях їх розгляду. Завдяки активним діям АМУ вдалося відстояти законодавчі положення, що забезпечать додаткові надходження до місцевих бюджетів. І вдалося відхилити багато пропозицій, що спричинили б негативний вплив на бюджетне забезпечення громад. У результаті АМУ не допустила втрат місцевих бюджетів в обсязі 22,2 млрд грн та залучила до бюджетів громад додатковий ресурс – 26,3 млрд грн», – наголосив Віталій Кличко.

Так, у 2020 році місцеві бюджети продовжать отримувати надходження: від акцизу на пальне та тютюн – 11 млрд грн та від пайової участі забудовників 1,2 млрд грн. А також із місцевих бюджетів не вилучатимуть заборгованість за середньостроковими позиками, що виникла кілька років тому через некоректне планування у Мінфіні. Це збереже 9 млрд грн місцевим громадам.

Додатково, у порівнянні з 2019 роком, місцеві бюджети у 2020 році отримають збільшені: освітню субвенцію на 7,9 млрд грн та видатки на охорону здоров’я – 14,6 млрд грн, а також субвенцію на покращення соціального захисту педагогів середньої освіти – 3,8 млрд грн.

Разом із тим, Правління Асоціації міст України схвалило проект закону, розроблений АМУ, щодо внесення змін до Бюджетного кодексу в частині міжбюджетних відносин для покращення фінансової спроможності місцевих бюджетів. Цей законопроект пропонуватимуть розглянути та схвалити парламенту, щоб він вступив в дію з 2021 року. Ним, зокрема, пропонується базову дотацію (дотацію громадам) спрямовувати до бюджетів громад у 100-відсотковому обсязі замість нинішніх 80 відсотків. А реверсну дотацію (дотацію від громад до Державного бюджету) спрямовувати до Держбюджету в обсязі 20 відсотків замість діючих 50 відсотків.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua