Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Віталій Кличко: АМУ закликає уряд встановити фіксований тариф на електрику для бюджетних установ і комунальних підприємств

10 грудня 2021 року, 14:55

Асоціація міст України звертається до уряду встановити фіксований тариф на електрику для бюджетних установ і комунальних підприємств, які утримують об’єкти критичної інфраструктури міста. Про це мер Києва, голова Асоціації міст України Віталій Кличко заявив під час засідання Правління АМУ, яке відбулося в столиці.

«Стрімке зростання цін на електрику та її постачання зумовлює критичне збільшення видатків місцевих бюджетів на забезпечення електроенергією об’єктів соціальної сфери – закладів освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення. У 2021 році органи місцевого самоврядування витратили на електроенергію для бюджетних установ майже 2,5 млрд грн, що на 40% більше, ніж у 2020 році. Хоча надання послуг з освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення є делегованими державою повноваженнями. Така ситуація призводить до скорочення фінансування інших життєво важливих видатків органів місцевого самоврядування. Громади вимушені скорочувати чи припиняти фінансування інфраструктурних проектів. Окрім того, через збільшення ціни електрозабезпечення виникла загроза безперебійному функціонуванню об’єктів критичної інфраструктури – комунальних підприємств, що надають послуги із централізованого водопостачання, – сказав Віталій Кличко. – Для забезпечення належного надання органами місцевого самоврядування послуг з освіти, охорони здоров’я та соціального захисту, централізованого водопостачання Асоціація міст України закликає уряд забезпечити встановлення фіксованого тарифу протягом бюджетного року, за яким постачальник надаватиме електроенергію для бюджетних закладів та установ соціальної сфери, а також комунальних підприємств, які утримують об’єкти критичної інфраструктури».

Відповідне звернення до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля схвалило Правління Асоціації міст України на засіданні 10 грудня.

Засідання Правління АМУ відбулося за участю міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]