Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Віталій Кличко: «Асоціація міст України просить уряд розблокувати роботу місцевих органів ДАБК»

13 травня 2020 року, 19:26

Асоціація міст України просить уряд розблокувати роботу місцевих органів державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду. Відповідне звернення схвалило сьогодні правління Асоціації. Засідання відбулося в режимі відеоконференції.

За словами голови Асоціації міст України, мера Києва Віталія Кличка, 13 березня 2020 року уряд схвалив постанову № 219 «Про оптимізацію органів державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду», відповідно до якої призупинені на невизначений термін повноваження органів місцевого самоврядування щодо державного архітектурно-будівельного контролю.

«Процес містобудування є безперервним, а показники ефективності роботи місцевих органів ДАБК свідчать про значну кількість порушень вимог містобудівного законодавства, які не припиняються й далі. І неприпустимо залишити сферу містобудування без контролю, особливо у весняно-літній період, коли процеси будівництва активізуються. Така безконтрольність створює низку ризиків, у першу чергу, для громадян, які позбавляються з боку держави та органів місцевого самоврядування права на належний захист своїх інтересів від недобросовісних забудовників», – наголосив Віталій Кличко.

Асоціація міст України вже привертала увагу уряду і Мінрегіону до цієї проблеми. Проте досі робота місцевих органів ДАБК залишається паралізованою.

В АМУ нагадали, що наявність повноважень ДАБК в органах місцевого самоврядування стала наслідком децентралізації таких повноважень та удосконалення містобудівного законодавства, що відбулось у 2015 році. Натомість призупинення діяльності місцевих органів ДАБК — це ризик втрати всіх здобутків децентралізації у сфері містобудування.

«Виходячи із критичності проблеми та хаосу, який виникає у сфері містобудування, закликаємо Вас забезпечити розблокування роботи місцевих органів ДАБК, шляхом термінового відновлення Порядку проведення державного архітектурно-будівельного контролю на місцевому рівні», – йдеться у зверненні АМУ до уряду.

 

 

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]