Версія для людей із вадами зору

Віталій Кличко: «Гостинний двір необхідно передати у власність громади столиці. Як і так званий «вертолітний майданчик Януковича»

10 травня 2018 року, 14:14

Столична влада очікує на передачу у власність громади Києва Гостинного двору, який суд повернув у державну власність. Місто готове взяти приміщення на баланс та привести його до належного стану. Про це заявив мер столиці Віталій Кличко.

«Боротьба за цю історичну будівлю тривала 7 років. І ми разом із активістами відстоювали інтереси громади. Апеляційний суд на початку березня ухвалив справедливе рішення. Також я вдячний прокуратурі за допомогу в цій справі, – зазначив Віталій Кличко. – І ми продовжуємо наполягати на передачі Гостинного двору у комунальну власність».

Він зазначив, що вулиця Сагайдачного та Контрактова площа стали пішохідною зоною. Тепер міська влада продовжить втілення плану з реконструкції Контрактової площі та інших ключових об’єктів стародавнього Подолу.

«Ми поступово приводимо Поділ до належного стану, щоб він став справжньою туристичною перлиною нашого міста: ми відкрили оновлену Поштову площу, яка стала улюбленим місцем відпочинку киян. Те ж зробимо із Контрактовою площею і Гостинним двором. Ми повернемо його у комунальну власність – як і Київський велотрек та стадіон «Старт» – і приведемо Гостинний двір до належного стану. Сподіваюся, справедливість переможе і щодо іншого об’єкту - так званого «вертолітного майданчику Януковича». І він, за сприяння Генпрокуратури, буде переданий у власність  столичної громади», – зазначив Віталій Кличко.

Щодо майбутнього використання Гостинного двору, як зазначив мер столиці, однією із пропозицій є створення у його приміщенні музею міста Києва. Концепцію використання об’єкту на благо громади столиці після передачі Гостинного двору на баланс міста затверджуватиме Київрада.

Гостинний двір – торговельний комплекс на Контрактовій площі у Києві, збудований у 1809 році. Постановою Кабінету міністрів від 15 серпня 2011 року Гостинний двір було виведено із Державного реєстру пам’яток архітектури.

У вересні 2012 року Київрада передала «Укрреставрації» в оренду на 5 років земельну ділянку під Гостинним двором для проведення реконструкції цієї будівлі під торговельно-офісний центр з гостьовою стоянкою, чим тоді обурилася громада.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua