Версія для людей із вадами зору

Віталій Кличко: «Ми ведемо переговори з німецькими партнерами про допомогу в убезпеченні полігону № 5 у Підгірцях» (+відео)

23 березня 2018 року, 12:23

Німецькі партнери у рамках співпраці Києва з Міністерством довкілля, охорони природи, будівництва та безпеки ядерних реакторів Німеччини готові допомогти в роботі над убезпеченням сміттєвого полігону № 5 у Підгірцях. І сьогодні Київ веде переговори про таку співпрацю. Про це заявив мер столиці Віталій Кличко після зустрічі з держсекретарем Міністерства Гунтером Адлером та відвідання найсучаснішого підприємства з переробки побутових відходів у містечку Розенові на півночі Німеччини.

«Дуже цікавий приклад: 5 районів на півночі Німеччини об’єдналися, щоб вирішити проблему безпечної, екологічної і технологічної переробки сміття. І якщо колись у кожному районі був окремий полігон, то зараз працює єдине сучасне підприємство: полігон із безпечними технологіями та завод з переробки побутових відходів, – зазначив Віталій Кличко. – Ми сьогодні вивчаємо досвід і моделі роботи в цій сфері різних країн. І шукаємо оптимальну модель для запровадження технологій і убезпечення проблемного полігону № 5 у Підгірцях», – зауважив мер Києва.

Німецькі фахівці провели ґрунтовне дослідження і надали свої висновки щодо необхідних заходів і варіантів вирішення проблеми з полігоном у Підгірцях. Головне, що потрібно сьогодні зробити – поставити технологічне обладнання, щоб зробити полігон гомогенним, аби він не ніс біологічної і хімічної загрози для навколишнього середовища.

«Сьогодні в Підгірцях, за оцінками німецьких фахівців, знаходиться близько 1 мільйона кубометрів фільтрату. Він токсичний і його необхідно переробляти, щоб не сталося надзвичайної ситуації. Німецька сторона повністю вивчила ситуацію і надала свої рекомендації. Тепер головне завдання – залучити необхідну допомогу, інвестиції, щоб запровадити новітні технології і встановити сучасне обладнання. І ми над цим працюємо», – наголосив Віталій Кличко після відвідання підприємства з переробки твердих побутових відходів у Розенові.

Також під час робочого візиту в Німеччину у Берліні мер Києва разом із Елмаром Броком візьме участь у панельній дискусії: «Україна: у полоні кризи?», яку організовує GIZ спільно з виданням Tagesspiegel.

GIZ є урядовою компанією, що працює по всьому світу, допомагаючи уряду Німеччини в реалізації цілей у сфері міжнародного співробітництва задля сталого розвитку та міжнародної просвіти. GIZ пропонує ефективні рішення для політичного, економічного, екологічного та соціального розвитку в глобалізованому світі, а також підтримує процеси комплексних реформ і перетворень, в тому числі й у складних умовах. Бюро GIZ працює у Києві з 2009 року.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua