Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Віталій Кличко подякував Уряду США за допомогу у відновленні теплових мереж столиці, пошкоджених внаслідок російських обстрілів (+фото)

06 жовтня 2022 року, 12:55

Мер Києва Віталій Кличко подякував Уряду США за допомогу у відновленні теплових мереж столиці, пошкоджених внаслідок російських обстрілів. Про це Віталій Кличко заявив під час перевірки робіт із заміни труб на пошкодженій ділянці мереж поруч з гімназією та кількома житловими будинками в Подільському районі столиці. На місце робіт мер виїхав разом із головою Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Самантою Пауер, яка сьогодні прибула до Києва, Надзвичайним і Повноважним Послом США в Україні Бріджит Брінк та директором Регіональної Місії USAID в Україні Джеймсом Хоупом.

«Попри надзвичайно складну ситуацію та фінансові обмеження, нам вдалося цього року здійснити заміну найбільш аварійних ділянок тепломереж або пошкоджених внаслідок ракетних ударів. Значну допомогу для цього Київ отримав від Уряду Сполучених Штатів Америки. У рамках Проекту енергетичної безпеки USAID міське підприємство «Київтеплоенерго» отримало труби і трубопровідну арматуру вартістю 1,3 млн дол. Це дозволить замінити 11 кілометрів пошкоджених тепломереж. Більшість робіт – уже на завершальній стадії. Передані труби – сталеві та полімерні, з терміном експлуатації 50 років, і вони дозволять мінімізувати теплові втрати та скоротити споживання газу», – сказав Віталій Кличко.

Мер столиці додав, що з моменту, коли місто повернуло тепло-енергетичний комплекс в управління громади та створило нове потужне комунальне підприємство «Київтеплоенерго», USAID був і залишається надійним партнером Києва. Зокрема, за супроводу USAID місто залучило кредит ЄБРР обсягом 140 млн. євро на комплексну модернізацію київської теплоенергетики.

«Ми раді підтримувати та допомагати українцям. Ми поважаємо вас за вашу відвагу і боротьбу. Ви надихаєте людей у всьому світі дотримуватися демократичних цінностей. Путін недооцінив хоробрість та силу українців», – зазначила голова Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Саманта Пауер.

Нагадаємо, що тільки за останніх 3 роки місто здійснило масштабну реконструкцію тепломереж і замінило 360 км мереж, які не оновлювали 50-60 років. Важливо, що це було комплексною модернізацією і вже дозволило зменшити аварійність на 10%, а теплові втрати – на 5%.

Київ готується до зими в надзвичайно складних умовах, залучаючи усі можливі ресурси. На сьогодні основні роботи в столиці для запуску тепла виконані. – Здійснили гідравлічні випробування тепломереж і усунули понад 2,2 тисячі аварійних пошкоджень на них. Придбали резервне паливо та джерела резервного живлення. А також необхідну кількість пересувних мобільних котелень як резервне джерело теплопостачання на випадок позаштатних ситуацій під час опалювального сезону. Вони забезпечуватимуть теплом лікарні, дитсадки, школи і працюватимуть в пунктах обігріву, які розгорне місто.

На 10% збільшили в Києві кількість аварійно-рятувальних бригад для оперативного реагування на позаштатні ситуації.

«Попри складнощі ми провели значну підготовчу роботу до зими з акцентом на максимальній економії енергоресурсів та готовності до різних можливих ситуацій», – підкреслив Віталій Кличко.

Перевірка робіт із заміни теплових мереж в рамках допомоги Уряду США, в місцях, пошкоджених внаслідок російських обстрілів

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]