Версія для людей із вадами зору
Версія для людей із вадами зору

Віталій Кличко: «Повноваження муніципальної поліції стосуватимуться міської проблематики»

29 квітня 2016 року, 9:29

Муніципальна поліція має бути окремим підрозділом, підзвітним громаді, який відповідатиме за питання з міської проблематики – паркування, незаконна торгівля, безпека на вулицях міста тощо. Про це Київський міський голова Віталій Кличко заявив в інтерв’ю «5 каналу».

«Муніципальна поліція працює ефективно і в Німеччині, і в інших європейських країнах, і в Сполучених Штатах. Вона підзвітна громаді міста, – зазначив Віталій Кличко. – На жаль, криміногенна ситуація в Києві свідчить про те, що не все вдається тримати під контролем. Повинна бути більш ефективна боротьба проти незаконної торгівлі, жорстке наведення ладу з незаконним паркуванням, штрафуванням несумлінних водіїв. І світовий досвід показує, що муніципальна поліція тут більш ефективна, ніж державна поліція», – підкреслив мер.

Віталій Кличко наголосив, що повноваження муніципальної поліції мають поширюватися виключно на питання міської проблематики.

«Що стосується карного розшуку, наприклад, це повинно залишатися, безумовно, за національною поліцією. Але паркування, стягнення штрафів, правопорядок на вулицях міста – це функції муніципальної поліції. Це окремий підрозділ, який повинен відповідати за питання з міської проблематики», – підкреслив мер.

Водночас, зазначив Віталій Кличко, столична влада докладає зусиль, аби допомогти патрульній поліції.

«Зараз ми купуємо велосипеди для патрульних, які влітку зможуть більш оперативно працювати. Поліція також звернулася з проханням допомогти з формою і ми зараз шукаємо кошти на це. Ми залучаємо усі можливості, але чекаємо більш ефективної роботи від правоохоронців», – зауважив Віталій Кличко.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua