Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Віталій Кличко: У Києві створили ще один дитячий будинок сімейного типу. Тепер їх у столиці 32 (+фото)

23 грудня 2021 року, 15:15

Мер Києва Віталій Кличко відвідав родину, яка створила дитячий будинок сімейного типу. Місто надало родині Лариси та Юрія Онопрієнків, які взяли на виховання 5 дітей, 4-кімнатну квартиру площею 127,5 кв. м у Дарницькому районі столиці. Також коштом міста в новому помешканні зробили ремонт, закупили всі меблі, побутову техніку та інші необхідні речі. Нещодавно родина переїхала у нову квартиру.

Віталій Кличко привітав дітей із прийдешніми новорічно-різдвяними святами та подарував їм планшети, книги, солодощі. Мер поспілкувався з дітьми. Та навіть позмагався в армреслінгу з одним із хлопців. А також подякував батькам, які взяли дітей на виховання і створили для них справжню родину.

«Сьогодні ми вітаємо родину, яка створила дитячий будинок сімейного типу, що подарує родинне тепло 5 дітям, позбавленим батьківського піклування. В нашому місті багато таких прикладів, коли люди беруть опіку над дітьми, виховують їх. Головне – не бути байдужими до цієї важливої соціальної проблеми, яка сьогодні, на жаль, ще існує в суспільстві. Коли діти не мають родин. І ми робимо все можливе, аби вони відчували турботу міста. Допомагаємо батькам, які беруть дітей у родини», – сказав мер Києва.

У 2014 році родина Онопрієнків стала прийомною сім’єю. Та взяла на виховання дворічного хлопчика з інвалідністю і доклала багато зусиль для лікування і реабілітації дитини. Цього року батьки взяли на виховання ще 4 дітей із однієї родини: трьох дівчаток – 15, 13 та 8 років та хлопчика 4 років. Діти були роз’єднані та перебували в різних державних закладах відповідно до віку.

Батьки-вихователі приділяють увагу проблемам розвитку дітей, стану їх здоров’я. Та емоційному стану дітей, які отримали психологічні травми і негативний досвід перебуваючи поза сім’єю.

«Стас із нами 8 років уже. Дівчатка і Міша – з 1 червня. Ми ще працюємо над тим, щоб стати сім’єю, щоб навчитися довіряти один одному. Підтримувати, захищати один одного. Я думаю, в нас все добре виходить. Дуже гарні дітки у нас!» – каже батько-вихователь Юрій Онопрієнко.

Сьогодні в Києві мешкає понад 2300 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них 92% виховують у сімейних формах виховання. 1944 дитини перебувають під опікою чи піклуванням. 228 – у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу.

У столиці функціонують 32 дитячих будинки сімейного типу (в планах відкриття ще двох у наступному році). Дитячі будинки сімейного типу отримують від міста додаткову підтримку та заохочення: автомобілі, матеріальну допомогу.

Батьки-вихователі отримують матеріальну допомогу тричі на рік (до Міжнародного дня захисту дітей, Дня знань та Дня Святого Миколая) у розмірі від 7 до 19 тисяч гривень, залежно від кількості дітей у родині. Автомобілями забезпечені вже 24 дитячих будинки сімейного типу.

 

Новий дитячий будинок сімейного типу в Дарницькому районі столиці

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]