Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Віталій Кличко зустрівся з мерами Праги та Варшави, що прибули до Києва аби висловити підтримку і солідарність з Україною

15 лютого 2022 року, 14:18

Мер Києва Віталій Кличко зустрівся з мером Праги Зденеком Гржибом та мером Варшави Рафалем Тшасковським. Мери прибули до Києва, аби висловити свою підтримку і солідарність з Україною. А також – обговорити з Віталієм Кличком приєднання Києва до «Пакту вільних міст».

«Радий вітати своїх колег із Праги та Варшави в київській мерії! Сьогодні для моєї країни дуже драматичний момент. Україна за всі часи незалежності ще ніколи не стояла перед такою загрозою. Загрозою своїй державності, територіальній цілісності, своїм громадянам. Ми – мирна держава і мирний народ. І нікому не загрожуємо. Але будемо захищати свою свободу і незалежність, свою землю від будь-якого агресора. І для нас сьогодні важлива підтримка кожного партнера, кожного друга України і Києва. І чим ширшою і потужнішою буде така підтримка – тим більше стримань буде для Росії розпочати повномасштабне вторгнення до України, імовірність якого сьогодні дуже висока», – наголосив мер Києва.

Він також зазначив, що візит його колег важливий для українців і для нього особисто.

«Сьогоднішній візит моїх колег із Праги та Варшави – важливий для нас та для мене особисто. Я щиро вдячний мерові Праги та мерові Варшави, які в такий складний для України час прибули до Києва із символічним візитом. Щоб висловити нам підтримку і солідарність», – сказав Віталій Кличко.

Мери також обговорили перспективи підписання Києвом «Пакту вільних міст».

«Символічно також, що сьогодні ми обговорюємо можливість підписання Києвом «Пакту вільних міст», який був започаткований мерами Будапешту, Братислави, Варшави та Праги 16 грудня 2019 року в Будапешті. Пакт спрямований на захист та просування цінностей свободи, гідності, демократії, верховенства закону та соціальної справедливості. На захист прав та зміцнення місцевого самоврядування. І я переконаний, що Київ, розділяючи цінності «Пакту вільних міст», має до нього приєднатися!» – наголосив Віталій Кличко.

Мер Праги Зденек Гржиб зазначив, що українці – одна з найбільших діаспор у Чехії і в Чеській Республіці – пильно стежать за подіями в Україні та завжди готові надати необхідну допомогу і підтримку.

Також Зденек Грижб підкреслив, що він разом із польським колегою прибули до Києва, аби засвідчити свою підтримку і солідарність Києву і киянам як члени-засновники «Пакту вільних міст».

«Ми переконані, що Київ і Україна повинні мати право вибору на свій власний шлях. Київ повинен залишатися вільним містом. Україна – вільною державою. Російська агресія проти України – неприпустима!» – наголосив Зденек Гржиб.

Він додав, що сьогодні міста набувають все більшого значення в контексті розвитку держав і висловив сподівання, що Київ долучиться як підписант до «Пакту вільних міст».

Мер Варшави Рафал Тшасковський підтримав свого чеського колегу, підкресливши необхідність висловлювати солідарність із Україною сьогодні.

«Ми – з вами. І як нація, і як місто. Українці – найбільша іноземна громада у Варшаві. Вони допомагають розвивати наше місто. Ми цінуємо це. І нас дуже хвилюють події, що розгортаються в Україні. Польща – перша країна, що визнала незалежність України. Ми завжди були друзями і завжди готові допомогти», – сказав Рафал Тшасковський і висловив сподівання, що візит також носитиме і практичний характер і сприятиме приєднанню Києва до підписання «Пакту вільних міст».

«Київ і Варшава – міста-побратими. Ми приїхали спитати: «Чим ми можемо допомогти?» – підкреслив Рафал Тшасковський.

Мер Києва Віталій Кличко подякував колегам за слова підтримки і підкреслив, що сам факт їхнього візиту до Києва у такий драматичний момент є свідченням підтримки та допомоги.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]