Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Як проводиться державна реєстрація смерті?

Державна реєстрація смерті проводитися у відділах реєстрації актів цивільного стану за останнім місцем проживання померлого, за місцем настання смерті чи виявлення трупа або за місцем поховання. Смерть особи, яка померла в дорозі (у потягу, на судні, у літаку та ін.), може бути зареєстровано в найближчому органі ДРАЦС.

У разі проведення державної реєстрації смерті на підставі рішення суду про оголошення особи померлою або встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України, надісланого судом, свідоцтво про смерть оформлюється та видається заявнику під час його звернення до органу державної реєстрації актів цивільного стану.

Державна реєстрація смерті проводиться за заявою родичів померлого, представників органу опіки та піклування, працівників житлово-експлуатаційних організацій, адміністрації закладу охорони здоров'я, де настала смерть.

Особа, яка звернулась щодо реєстрації смерті до відділу державної реєстрації актів цивільного стану, повинна пред'явити паспорт та документ з наступного переліку.

Необхідні документи

Заява про державну реєстрацію смерті повинна бути зроблена не пізніше трьох діб з дня смерті чи виявлення трупа, а у разі неможливості одержання лікарського свідоцтва про смерть, фельдшерської довідки про смерть чи висновку судово-медичної експертизи, прокурора – не пізніше п'яти діб.

За довідками звертайтеся до відповідного медичного закладу або органів реєстрації актів цивільного стану. Також отримати консультацію ви завжди можете в Контактному центрі міста Києва за телефонами 1551 (зі стаціонарного) та (044) 205 73 37 (з мобільного).

 

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]