Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Відбулось широке обговорення щодо перспектив розвитку громадянського суспільства

7 грудня 2020 року відбулось широке обговорення щодо перспектив розвитку громадянського суспільства за участю першого заступника директора Департаменту суспільних комунікацій ВО КМР (КМДА) Дмитра Рубана, членів Координаційних рад з питань сприяння розвитку громадянського суспільства міста Києва та координаційних рад при Тернопільській, Львівській та Херсонській обласних адміністраціях, членів громадських рад міста Києва та фахових експертів.

Дмитро Рубан розповів про потужний потенціал громадянського суспільства столиці, який вимірюється кількістю зареєстрованих інститутів громадянського суспільства - близько 19 000 організацій. Проте наголосив, що не всі з цих інституцій здійснюють свою діяльність у повному обсязі. Такий висновок можна зробити за результатами досліджень, які регулярно проводить Департамент.

Враховуючи аналітику щодо тенденцій розвитку громадянського суспільства цього року Департамент суспільних комунікацій поставив перед собою ряд амбітних цілей, серед яких були і ті, що направлені на локальне перезавантаження громадянського суспільства, а саме:

  • стимулювати роботу не активних організацій громадянського суспільства;
  • активізувати підвищення рівня залученості жителів Києва до реалізації громадських ініціатив;
  • сприяти налагодженню сталого партнерства між органами влади та неурядовими організаціями.

Такі мотиви створили основу проєкту «ТОП-100» кращих кейсів партнерства влади і громади. Усі ініціативи із переліку кращих практик абсолютно різні: вони мають індивідуальні задачі, мету, цільові аудиторії та відносяться до різних сфер розвитку нашого міста, але за кожною з них стоїть велика взаємодія та об’єднання однією метою – зробити Київ ще кращим та потужнішим у своєму самоврядуванні.

Окрім того, пан Рубан поінформував присутніх про створення та функціонування першого муніципального громадського хабу на базі комунального підприємства «Центр публічної комунікації та інформації» та про плани створити такі хаби у кожному районі столиці.

Під час обговорень представник Координаційної ради при Тернопільській ОДА Володимир Воронін розповів про розробку Громадського кодексу України:
«Це глобальний документ, який би регламентував роботу всіх інститутів громадянського суспільства. Вважаю, що об’єднання громадськості і спільна робота над потужними нормативними документами нададуть ще більшої ваги громадянському суспільству по всій Україні».

Ірина Зоря, екс-голова Громадської ради при Херсонській ОДА відзначила важливість роботи координаційних рад та запропонувала звернутися до секретаріату Кабінету Міністрів для ширшого залучення представників регіонів до вирішення спільних питань.

Ненормативні акти, які б чітко визначили повноваження та механізми співпраці влади із громадою розробляє і Громадська рада при Мінюсті, про це повідомив голова Громадської ради при Міністерстві юстиції України Василь Гончарук.
На думку Василя рівень громадянського суспільства в державі за останній час суттєво виріс - інститути громадянського суспільства можуть підказати владі ефективні і працюючі алгоритми вирішення питань.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]