Версія для людей із вадами зору

Погашення кредитів учасниками АТО

Особливості сплати кредитів учасниками АТО

  • військовослужбовці (з 18 березня 2014 року і до закінчення особливого періоду), а також резервісти та військовозобов’язані (з моменту призову під час мобілізації і до закінчення особливого періоду) мають право на звільнення від сплати відсотків за користування кредитів;
  • військовослужбовці (з 18 березня 2014 року і до закінчення особливого періоду), а також резервісти та військо-возобов’язані (з моменту призову під час мобілізації і до закінчення особливого періоду) звільняються від сплати штрафу за несвоєчасно внесені платежі по кредиту;
  • пільг та особливого порядку щодо погашення тіла кредиту та сплати комісії по кредиту для військових не передбачено.

Рекомендації для учасників АТО

  • Банки під час дії особливого періоду не мають права нараховувати відсотки та штрафи за кредитами для учасників АТО, а нараховані відсотки та пеня повинні бути списані, у разі письмового повідомлення банку особою, що має копію військового квитка з відповідною службовою відміткою, копію довідки про призов військовозобов’язаного на військову службу, копію витягу із наказу або довідку про зарахування до списків військової частини, які видаються військовою частиною (для резервістів).
  • Звертайтесь до банку із проханням зупинити нарахування відсотків та пені, а також щоб реструктуризувати кредит. Це потрібно зробити особисто чи через довірену особу або адвоката, або через родичів (в окремих випадках, про що детальніше треба дізнатись в вашому банку).
  • Потрібно надати підтвердження участі в АТО. Цим документом служить довідка про призов військовозобов’язаного на військову службу або витяг з наказу чи довідка про зарахування до списків військової частини, які видаються військовою частиною (також можуть видаватись родичам для пред’явлення їх за місцем вимоги).
  • З деталями процедури реструктуризації варто ознайомитись на сайті чи у відділенні вашого банку. У випадку погашення кредиту слід отримати довідку про відсутність заборгованості. Всі документи та квитанції по кредиту слід зберігати протягом трьох років, проте слід пам’ятати, не варто підписувати документи, в необхідності яких є сумніви, без додаткової консультації юриста.

Нормативне обґрунтування такого звернення до банків, бланки заяв та іншу корисну інформацію для учасників АТО можна отримати на сайті Державної служби з питань ветеранів війни та учасників АТО – «Пам’ятка учасникам АТО» містить роз’яснення щодо статусу, прав та пільг військових, а також покрокові рекомендації в різних сферах життя.

Для одержання консультації можна звернутись до:

  • КБУ "Київський міський центр допомоги учасникам АТО" за адресою вул. Хрещатик, 25. Телефон гарячої лінії: 0800 300 633.

 

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua